reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Polska Wybiera. Wybory samorządowe 2024”

dodano: 2024-04-02 19:37 | aktualizacja: 2024-04-02 20:23
autor: Jan Borejko | źródło: Polsat

Polska wybiera Polsat 2024 360px 7 kwietnia od 20.00 do 24.00 wieczór wyborczy „Polska Wybiera. Wybory samorządowe 2024”  a w nim wyniki sondażowe do sejmików oraz dla 6 miast w trzech kanałach informacyjnych Polsatu: Polsat News, Wydarzeniach 24 i Polsat News Polityka.

Polsat
Polska Wybiera 2024 Polsat News 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

„Polska Wybiera. Wybory samorządowe 2024”

Program będzie w Polsacie, Polsat News, Wydarzeniach 24, Polsat News Polityka, polsatnews.pl oraz w Interii.

W Polsacie głównym wieczór wyborczy wejdzie na antenę o godz. 20.55, a wszystkie najważniejsze informacje, wyniki, dane, grafiki i relacje również na Polsatnews.pl oraz Interii.

Na kogo tym razem postawią Polacy?

Czy znów padnie rekord frekwencji przy urnach?

Już w niedzielę 7 kwietnia w kanałach informacyjnych Polsatu od godz. 20:00 wszystko o wyborach samorządowych 2024. Analizy, relacje ze sztabów wyborczych oraz komentarze. O godz. 21:00 – poznamy wyniki sondażu exit poll.

Dowiemy się, jak partie polityczne zdały pierwszy egzamin od jesiennych wyborów parlamentarnych.
Czy partie koalicji rządowej potwierdzą swój mandat, czy KO, Trzecia Droga i Lewica wzmocnią się w sejmikach wojewódzkich? Czy PiS obroni swój stan posiadania, czy Konfederacja będzie miała reprezentację w sejmikach? A może czekają nas jakieś niespodziewane rozstrzygnięcia – odpowiedzi u nas już od 20:55 także w Polsacie.

Gospodarzami wieczoru będą Piotr Witwicki - dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat, dziennikarz prowadzący „Wydarzenia” oraz „Gościa Wydarzeń” i Katarzyna Zdanowicz – dziennikarka Polsatu News i Wydarzeń oraz autorka podcastów „Między wersami” w Interii. 

– Ostatnia frekwencja wyborcza pokazała, że Polacy chcą świadomie decydować o tym, kto ich reprezentuje i dokładnie wiedzą, jakich decyzji oczekują po politykach. Śledzą kampanie, oglądają debaty polityczne. Wieczór wyborczy „Polska Wybiera Wybory Samorządowe” jest zarówno dla nas dziennikarzy, jak i dla wyborców bardzo istotny, bo stanowi kulminację kampanii politycznej. Dowiadujemy się, na kogo i na jakie partie postawili tym razem Polacy. Dlatego bardzo starannie przygotowujemy się do tego wydarzenia.  Przez cały dzień reporterzy Polsat News oraz Interii będą przekazywać informacje z całej Polski. W polsatnews.pl i w serwisie Interia Wydarzenia będziemy prowadzić tekstową relację live a od 20.00 będziemy obecni we wszystkich naszych kanałach informacyjnych oraz w Internecie

– mówi Piotr Witwicki.


Bogdan Rymanowski prowadzący m.in. „Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii” uznany w sondażu Wirtualnej Polski za najchętniej oglądanego prezentera stacji informacyjno-publicystycznych w Polsce będzie rozmawiać z najważniejszymi politykami, ekspertami i publicystami.

Tego wieczoru gośćmi Bogdana Rymanowskiego będą politycy:
Michał Kobosko (Klub Parlamentarny Polska 2050-Trzecia Droga),
Krzysztof Kwiatkowski (senator PO),
Przemysław Czarnek (Klub Parlamentarny PiS),
Anna Maria Żukowska (Koalicyjny Klub Parlamentarny Lewicy),
Michał Wawer (Klub Poselski Konfederacja),
Małgorzata Paprocka (Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta)
oraz politolodzy m.in. prof. Jarosław Flis (Uniwersytet Jagielloński), prof. Ewa Marciniak (dyr. CBOS) i dziennikarze Piotr Zaremba oraz Zuzanna Dąbrowska.

Mateusz Białkowski – prowadzący „Wydarzenia 12:50” oraz „Wydarzenia 15:50”, dziennikarz Wydarzeń 24 na bieżąco przekaże najciekawsze opinie internautów, prześledzi, co dzieje się w social mediach - poda najgorętsze tweety i komentarze. 

Igor Sokołowski – prowadzący „Wydarzenia 15:50” będzie analizował m.in. dane statystyczne oraz frekwencję wyborczą. 

Reporterzy Polsat News i Interii będą obecni we wszystkich sztabach wyborczych i stamtąd przekażą widzom najświeższe komentarze polityków oraz pokażą, jaka panuje w nich atmosfera. Będą też w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.

Tuż po zakończeniu ciszy wyborczej o 21:00 jednocześnie na antenach kanałów informacyjnych, Polsacie głównym pokażemy pierwsze wyniki sondażu exit poll. Będą one zawierały informacje o procentowym poparciu do sejmików województw dla ogólnopolskich komitetów wyborczych w skali całego kraju, frekwencji oraz o wynikach poszczególnych kandydatów na prezydenta miasta w 6 miastach Polski (Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Gdańska i Rzeszowa). 

Informacje o przebiegu wyborów będzie można przez cały dzień i cały wieczór śledzić w portalu Interia. Na stronie głównej pokażemy transmisję wieczoru wyborczego w Polsat News, a także wizualizacje wyników: wyborczą mapę Polski oraz wyniki pojedynków prezydenckich w poszczególnych miastach wojewódzkich. W serwisie Interia Wydarzenia opublikujemy szczegółowe wyniki wyborów – do sejmików wojewódzkich, rad miast, na prezydentów miast, a także demograficzne ciekawostki z exit poll (jak głosowały wsie a jak miasta, jak mężczyźni a jak kobiety, jak młodsi a jak starsi).

Wieczór wyborczy będzie realizowany w studiu na ul. Łubinowej z użyciem najnowocześniejszej technologii między innymi wirtualnego okna i rozszerzonej rzeczywistość (Virtual Window i AR - Augmented Reality). 

8 kwietnia (poniedziałek) od godz. 6:00 zapraszamy do Polsat News na specjalne wydanie Nowego Dnia „Polska Wybrała”. 

Karolina Soczewka i Bartosz Kwiatek podsumują jak głosowali Polacy w wyborach samorządowych. Kogo – według sondaży exit pool  wybrali do pełnienia funkcji radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast i czy w samorządach lokalnych zmienił się układ sił. Michał Stela przeprowadzi analizę wyników spływających z poszczególnych komisji wyborczych. Będzie to pierwsze tak pełne podsumowanie powyborcze.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...