reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Nowy kanał Patronite Travel - co w ofercie?

dodano: 2024-04-29 10:21
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KRRiT/satkurier.pl

Patronite Travel logo satkurier 360px Patronite Travel musi rozpocząć nadawanie najpóźniej 1 czerwca 2024 roku, wynika z koncesji KRRiT. Ten nowy podróżniczo-kulinarny kanał TV będzie dostępny w sieciach kablowych, IPTV i OTT - nie będzie nadawany ani przez satelitę, ani w DVB-T2. Jego nadawcą jest Wirtualna Polska Media. Co w ofercie Patronite Travel?

Wirtualna Polska Media
Patronite Podróże Patronite Travel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
3 kwietnia br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała, że rozstrzygnęła wniosek w sprawie udzielenia koncesji spółce Wirtualna Polska Media S.A. na rozpowszechnianie codziennie, 24 godziny na dobę programu telewizyjnego o charakterze wyspecjalizowanym podróżniczo-kulinarnym, pod nazwą Patronite Travel.

Patronite Travel – gdzie dostępny?

Teraz KRRiT opublikowała na swojej stronie internetowej dokument z koncesją. Obowiązuje ona przez okres 10 lat: od 18 kwietnia 2024 roku do 17 kwietnia 2034 roku. Koncesja dotyczy rozpowszechniania w sieciach telekomunikacyjnych innych niż wykorzystywane do rozpowszechniania rozsiewczego naziemnego lub rozsiewczego satelitarnego. Wskazano, że mogą to być sieci spółek Equinix (Poland), CANAL+ Polska i T-Mobile Polska. Oznacza to, że Patronite Travel nie będzie nadawany ani drogą naziemną, ani przez satelitę, za to może pojawić się w sieciach kablowych, IPTV i OTT.

To już kolejny kanał typu FAST Wirtualnej Polski, który został przekształcony w kanał linearny. Wcześniej był to Kabaret TV, stworzony na podstawie Karuzeli Śmiechu. Teraz jest to Patronite Travel wzorowany na kanale FAST Patronite Podróże.

Oprócz Karuzeli Śmiechu i Patronite Podróże w ofercie Pilot WP można znaleźć także inne kanały FAST Wirtualnej Polski: Didaskalia TV, Auto Pilot, Glina TV, Pilot w Domu i Benchmark TV.

Patronite Travel – kiedy rozpocznie nadawanie?

Jak czytamy w koncesji, Patronite Travel musi rozpocząć nadawanie najpóźniej 1 czerwca 2024 roku, a do czasu startu może prowadzić emisję testową. Opłata za udzielenie koncesji wynosiła 2762 zł.

Dodajmy, że Wirtualna Polska Media jest od 17 sierpnia 2022 roku posiadaczem 40% udziałów w spółce Crowd8, będącej właścicielem Patronite.pl - subskrypcyjnego serwisu crowdfundingu, łączącego twórców z patronami wspierającymi ich pasje. Wartość inwestycji wyniosła ok. 12,6 mln zł.

Co w ofercie Patronite Travel?

Patronite Travel jest skierowany do ogółu widzów, ze szczególnym uwzględnieniem osób w wieku 16-59 lat. Minimalny udział w tygodniowym czasie nadawania kanału w godz. 6:00-23:00 ma wynosić: audycje rozrywkowe – 42,5%, audycje edukacyjne – 30%.

Udział audycji realizujących specjalizację kanału ma wynosić nie mniej niż 72,5% w miesięcznym i tygodniowym czasie nadawania w godz. 6.00-23.00 i ma być realizowany poprzez audycje rozrywkowe i edukacyjne, których tematem przewodnim będą podróże oraz podróże kulinarne. Audycje powtórkowe zajmą 90% tygodniowego czasu nadawania programu.

Wnioskodawca przewiduje, że audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim mają wypełnić 40% a audycje europejskie 51% kwartalnego czasu nadawania programu.

Audycje mają dotyczyć podróży po Polsce i po najciekawszych krajach świata. Prowadzić je mają m.in. polscy podróżnicy młodego pokolenia, którzy w nieszablonowy sposób będą pokazywać alternatywne formy podróżowania w tym m.in. odkrywając regionalne kuchnie.
 

- Prowadzący przetestują i przedstawią w programie najpopularniejsze wakacyjne kierunki, pokażą mieszkańców i lokalne kuchnie, zaprezentują zarówno najciekawsze, jak i mniej popularne wśród turystów regiony Polski - informuje nadawca.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...