Wysoka oglądalność finału z Igą Świątek

dodano: 2024-05-06 14:42 | aktualizacja: 2024-05-06 15:08
autor: Jan Borejko | źródło: CANAL+/satkurier.pl

Iga Świątek CANAL+ online Finał turnieju WTA 1000 w Madrycie, w którym Iga Świątek pokonała Arynę Sabalenkę, oglądało w CANAL+ Sport 2 aż 404 tys. widzów. Polka wygrała 7:5, 4:6 i 7:6 w decydującym trzecim secie. O triumfie zdecydował tie-break, który nasza rodaczka rozstrzygnęła wynikiem 9:7.

CANAL+ online
Iga Świątek CANAL+ Sport WTA 760px

Triumf Igi Świątek w Madrycie

Laur jest tym cenniejszy, że był to pojedynek pierwszej i drugiej rakiety świata. Iga Świątek jest liderką rankingu WTA z dorobkiem 10685 punktów, a Aryna Sabalenka traci do niej 3207 punktów. Turniej w Madrycie odbywał się przez ostatnie dwa tygodnie na ceglanych kortach. Impreza ta jest jednym z głównych etapów przygotowań do wielkoszlemowego Roland Garros (20.05-9.06).

Dla tenisistki z Raszyna była to 20. turniejowa wygrana rangi WTA Tour w karierze. Tym samym 22-latka zrównała się w liczbie zwycięskich finałów w całej karierze z Agnieszką Radwańską.

Starcie z Sabalenką miało dość dramatyczny przebieg. Zawodniczki spędziły na korcie trzy godziny i czternaście minut. Pierwszy set padł łupem Igi, a w kolejnym lepsza była Białorusinka. Trzeci był tak wyrównany, że o wszystkim decydował tie-break, w którym lepsza o dwie piłki okazała się Świątek.

404 tys. widzów finału WTA 1000 w Madrycie

Według danych Nielsena, finał turnieju WTA 1000 w Madrycie, w którym Iga Świątek pokonała Arynę Sabalenkę, oglądało w CANAL+ Sport 2 aż 404 tys. widzów (AMR - średnia oglądalność minutowa). Wynik ten nie obejmuje oglądalności w CANAL+ online. Według CANAL+, finałowy mecz przyciągnął przed ekrany ponad 860 tys. widzów, jednak CANAL+ nie podaje ani metodyki, ani rodzaju danych, z jakich korzystał, by obliczyć ten wynik.

Gdzie teraz zagra Iga Świątek?

Teraz kobiecy tour przenosi się do Rzymu, gdzie w dniach 7-19 maja odbędzie się WTA 1000 Internazionali BNL d'Italia. Turniej również będzie rozgrywany na ceglanej mączce. Iga Świątek zmagania zacznie od drugiej rundy, a jej rywalką będzie Carolina Dolehide lub zawodniczka z eliminacji. W zawodach udział wezmą także: Magdalena Fręch i Magda Linette. Cały turniej - w tym mecze Polek - będzie można śledzić na CANAL+ Sport 2 i serwisie streamingowym CANAL+ online.

Przypominamy, że transmisje cyklu WTA Tour są dostępne w ofercie sportowej CANAL+ i CANAL+ online co najmniej do końca 2026 roku.