reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Serial Disney+ z akcją we Wrocławiu lat 30.

dodano: 2024-05-14 10:01
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: The Walt Disney Company

Disney+ „Breslau” to tytuł roboczy pierwszej polskiej produkcji oryginalnej Disney+. Produkcją tego nowego serialu, na zlecenie Disneya, zajmuje się ATM Grupa. Właśnie ruszyły zdjęcia. Kto gra w serialu Disney+? Gdzie i kiedy rozgrywa się akcja „Breslau”?

Disney+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

„Breslau” - opis fabuły serialu

Akcja 8-odcinkowego serialu kryminalnego „Breslau” rozgrywa się w 1936 r. w ówczesnym Breslau (obecnie Wrocław). Komisarz Franz Podolsky pracuje nad sprawą brutalnego morderstwa. W związku ze zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi presja na rozwikłanie zagadki jest olbrzymia...

Kto gra w serialu „Breslau”?

W serialu „Breslau” wystąpią m.in. Tomasz Schuchardt („Jesteś Bogiem”, „Chrzest”), Agata Kulesza („Róża”, „Ida”) i Sandra Drzymalska („IO”, „Filip”). Reżyserem jest Leszek Dawid („Jesteś Bogiem”, „Ki”), a za scenariusz odpowiadają Bartosz Janiszewski i Magdalena Żakowska.
 

- To ważny moment dla Disney+ w Polsce. Jest to nasza pierwsza oryginalna produkcja w tej części Europy. Bardzo się cieszymy, że przy tym projekcie pracują tak cenieni, zdolni i doświadczeni twórcy oraz aktorzy. Dzięki serialowi o tytule roboczym „Breslau” bogata oferta produkcji przeznaczonych dla dorosłych widzów będzie jeszcze szersza - powiedziała Magdalena Cieślak, dyrektor produkcji oryginalnych Disney+ w Europie Środkowej i Wschodniej.

Producentem serialu jest ATM Grupa, która w swoim dorobku ma takie tytuły, jak: „Wataha”, „Zachowaj spokój”, „Absolutni debiutanci”. Projekt jest realizowany w Polsce ze wsparciem finansowym przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kiedy premiera „Breslau” na Disney+?

Twórcy nie podali jeszcze daty premiery „Breslau” na platformie streamingowej Disney+.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...