reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Liga Mistrzów we Włoszech tylko płatna [wideo]

dodano: 2024-06-19 17:24 | aktualizacja: 2024-06-20 15:10
autor: RO | źródło: digital-news.it

Sky Sport Liga Mistrzów Sky italia UEFA 360px Włoska platforma płatnej telewizji Sky Italia wzmacnia swoją pozycję w transmisjach sportowych, nabywając wyłączne prawa do pokazywania meczów Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy na okres 3 lat (2024-2027). Ten strategiczny krok wyklucza jakąkolwiek możliwość udostępnienia transmisji innym nadawcom.

Sky/satkurier.pl
Sky Sport Liga Mistrzów LE Sky italia UEFA 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wszystkie mecze z udziałem włoskich piłkarzy będą transmitowane tylko na platformach Sky Italia lub Now. Żaden mecz z nowego sezonu Ligi Mistrzów nie pojawi się nawet bezpłatnie w TV8, będącym sztandarowym kanałem spółki medialnej Comcast. Sky ma zachować wyłączność.

Dziennik Il Sole 24 Ore podaje, że Sky przyjęło politykę zerowych sublicencji i nie przewiduje żadnych umów z innymi nadawcami w odniesieniu do europejskiej piłki nożnej. Wybór ten pokazuje, że Sky chce zmaksymalizować korzyści dla swoich abonentów i zwiększać przychody, zabezpieczając nabyte prawa na lata 2024-2027. Strategia ta nie była możliwa do wdrożenia przez ostatnie 3 lata ze względu na 3-letnią blokadę prewencyjną nałożoną przez włoskie stowarzyszenie antytrustowe (Associazione Antitrust Italiana). Blokada ta pojawiła się po nieudanej próbie zakupu platformy technologicznej R2 wykorzystywanej przez Mediaset Premium do transmisji.

Choć oficjalnie liczby nie zostały opublikowane, plotki z 2023 roku sugerują, że Sky wydało około 660 milionów euro na prawa telewizyjne do Ligi Mistrzów (185 z 203 meczów w sezonie), Ligi Europy i Ligi Konferencji na okres 3 lat (2024 - 2027). Kwota ta stanowi znaczącą inwestycję i niezbędny krok w celu zagwarantowania abonentom ekskluzywnych i wysokiej jakości usług.

Przez kolejne 3 sezony (od lipca 2024 do czerwca 2027) Sky Sport będzie kolebką Pucharów Europy. Liga Mistrzów UEFA będzie miała nowy, rozszerzony format z meczami co miesiąc od sierpnia do maja i we Włoszech tylko na platformie Sky Italia będzie można zobaczyć 185 z 203 meczów w sezonie najbardziej prestiżowych rozgrywek piłkarskich w Europie. Faza grupowa będzie bardziej ekscytująca i nieprzewidywalna dzięki jednej grupie 36 drużyn, która uczyni Ligę Mistrzów UEFA prawdziwymi Mistrzostwami Europy. Każda drużyna rozegra w fazie grupowej więcej meczów niż w dotychczasowym formacie (8 zamiast 6) i zmierzy się z większą liczbą przeciwników (8 różnych zamiast 3). Kolejną nowością jest wprowadzenie play-offów na zakończenie fazy grupowej, aby uzyskać dostęp do 1/8 finału, gdzie rozpocznie się faza bezpośredniej eliminacji. Odnowiono również Ligę Europy UEFA i Ligę Konferencji UEFA, a od lipca 2024 r. do czerwca 2027 r. aż 343 mecze w obu rozgrywkach w sezonie będą transmitowane wyłącznie w Sky Italia.

Cieszymy się, że możemy nadal być partnerem UEFA i oferować naszym abonentom ekskluzywne mecze tych ważnych europejskich rozgrywek do 2027 roku

- powiedział dyrektor zarządzający Sky Italia, Andrea Duilio.


Źródło: digital-news.it 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...