reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Koniec wymiany kanałów Polsat Box i Canal+?

dodano: 2024-07-01 08:57 | aktualizacja: 2024-07-01 17:48
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

Polsat Box vs Canal+ 1 lipca br. z oferty platformy Polsat Box zniknęły kanały CANAL+ Sport 3 i 4 z PKO BP Ekstraklasą, a z oferty platformy CANAL+ kanały Polsat Sport Premium 1-6, gdzie jeszcze niedawno można było oglądać Ligę Mistrzów. Jest to wynikiem nieprzedłużenia umowy obowiązującej pomiędzy Telewizją Polsat i CANAL+ Polska. Czy to się zmieni?

satkurier.pl
Canal+ Polsat Box piorun błyskawica grzmot


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

CANAL+ Sport 3 i 4 wycofane z Polsat Box

O tym, że porozumienie na linii Polsat - CANAL+ w sprawie oferowania abonentom CANAL+ Sport 3 i CANAL+ Sport 4 z PKO PB Ekstraklasą obowiązuje do końca czerwca 2024 roku, było wiadomo od dłuższego czasu. Operatorzy cyklicznie przedłużali umowę o kolejne sezony - najpierw o dwa, a ostatnio tylko o jeden sezon (Polsat Box oferuje te kanały od sezonu 2019/20). Dodatkowo, abonenci Polsat Box na miesiąc i na tydzień przed ostatecznym terminem byli informowani o zbliżającej się zmianie polegającej na usunięciu kanałów CANAL+ Sport 3 i 4 z Polsat Box.

Polsat Sport Premium 1-6 wycofane z CANAL+ i nie tylko

Z drugiej strony, abonenci CANAL+ utracili dostęp do kanałów Polsat Sport Premium 1, Polsat Sport Premium 2, Polsat Sport Premium 3 PPV, Polsat Sport Premium 4 PPV, Polsat Sport Premium 5 PPV i Polsat Sport Premium 6 PPV. Mogli zamawiać do nich dostęp już od sezonu 2018/19, kiedy platforma funkcjonowała jeszcze pod nazwą nc+. Wtedy też CANAL+ stracił prawa do LM, a zyskał je Polsat. Teraz sytuacja się odwróciła i to CANAL+ będzie transmitował mecze Ligi Mistrzów, do końca sezonu 2026/27.

Co ciekawe, nie tylko CANAL+ utracił dostęp do kanałów Polsat Sport Premium, lecz także wielu operatorów kablowych i IPTV. Jak wynika z informacji satkurier.pl, jak tylko zarząd Telewizji Polsat zatwierdzi nową ofertę, zostanie ona przedstawiona operatorom.

Dyrektor Polsat Sport: „Będzie piłka w Polsacie”

CANAL+ niedługo uruchomi kanały CANAL+ Extra 1, CANAL+ Extra 2, CANAL+ Extra 3 i CANAL+ Extra 4 z transmisjami Ligi Mistrzów UEFA. Jednak biorąc pod uwagę ochłodzenie stosunków pomiędzy Polsatem i CANAL+, dodanie tych kanałów do Polsat Box stoi pod dużym znakiem zapytania.

W efekcie abonenci Polsat Box nie mieliby dostępu ani do polskiej piłkarskiej Ekstraklasy, ani do Ligi Mistrzów UEFA. Do startu nowych sezonów tych rozgrywek pozostało jeszcze trochę czasu, więc sprawa nie jest przegrana i nadal jest nadzieja, że do porozumienia ostatecznie jednak dojdzie. Nadal jest też nadzieja, że Telewizja Polsat poinformuje o nabyciu praw do Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA, jak donosił w marcu sport.pl.
 

- Nie będziemy próżnować. To nie jest tak, że się poddamy i powiemy, że piłki w Polsacie nie będzie - mówi dla polsatsport.pl Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat.

Co w zamian za Ligę Mistrzów?
 

- Będzie piłka w Polsacie. Teraz, jak nasi widzowie będą uważnie czytać doniesienia agencyjne, to wkrótce się dowiedzą, co będzie - dodaje.

Na pytanie dziennikarza Polsatu Sport „Jeszcze mamy się domyślać?” Marian Kmita odpowiada:
 

- Tak, ale taką bardzo klarowną forpocztą tego, co mamy zrobić, jest to, że kupiliśmy prawa do wszystkich 4 klubów startujących w eliminacjach do Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Konferencji. [...] To jest jasny znak dla każdego, że z wielką piłką się nie rozstajemy, mimo że to nie będzie Liga Mistrzów, ale może będzie więcej poloników, może bardziej się zajmiemy krajową piłką.

Aktualizacja:
Telewizja Polsat potwierdziła, że nabyła prawa do transmisji Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały TV w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...