reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Piotr Żak prezesem zarządu Telewizji Polsat

dodano: 2024-07-03 11:39
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Telewizja Polsat

Telewizja Polsat Piotr Żak został wybrany prezesem zarządu Telewizji Polsat. Jednocześnie rada nadzorcza powołała zarząd na nową kadencję - i tak obok prezesa zarządu, którym jest Piotr Żak, w skład zarządu w randze członków zarządu wchodzą: Edward Miszczak, Adam Nowe, Janusz Pliszka i Katarzyna Wyszomirska-Wierczewska.

Telewizja Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Piotr Żak już nie p.o. prezesa, lecz pełnoprawnym prezesem zarządu Telewizji Polsat

Piotr Żak obejmując funkcję prezesa zarządu podjął decyzję o rezygnacji z zasiadania w radach nadzorczych Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu (przez ostatnie kilka miesięcy Piotr Żak był oddelegowany z rady nadzorczej do pełnienia obowiązków prezesa zarządu).

Piotr Żak od 2014 roku prowadzi działalność biznesową w Polsce w zakresie między innymi budowania i wpierania przedsięwzięć typu start-up. Swoją aktywność koncentruje w sektorze nowoczesnych technologii, w szczególności tworząc i rozwijając innowacyjne projekty związane z wykorzystaniem potencjału mediów internetowych i tradycyjnych, rozrywki internetowej, wykorzystania transmisji danych w rozwiązaniach, usługach i produktach skierowanych do klientów indywidualnych i biznesowych. Swoje zainteresowania zawodowe realizuje również w opracowywaniu i wdrażaniu nowoczesnych narzędzi w komunikacji marketingowej przedsiębiorstw z branży mediów i telekomunikacji.

Od marca 2016 roku Piotr Żak zasiadał w radzie nadzorczej Telewizji Polsat. Od 16 stycznia 2024 roku do początku lipca 2024 roku Piotr Żak był pełniącym obowiązki prezesa zarządu Telewizji Polsat i pozostawał jednocześnie wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Telewizji Polsat. W czerwcu 2018 roku został powołany w skład rad nadzorczych Cyfrowego Polsatu - spółki dominującej Grupy Polsat Plus, oraz spółki Netia, również wchodzącej w skład Grupy Polsat Plus. W kwietniu 2019 roku został powołany do rady nadzorczej Polkomtelu, operatora sieci Plus. Od lipca 2020 roku zasiada w radach nadzorczych Asseco Poland oraz Mobiem Polska, a od listopada 2020 roku także w radzie nadzorczej Grupy Interia.pl. W maju 2021 roku został powołany do rady nadzorczej Asseco Cloud. Od grudnia 2021 roku pełni funkcje nadzorcze w wybranych spółkach celowych należących do Portu Praskiego. W marcu 2022 roku został powołany do rady nadzorczej ZE PAK. Od stycznia 2023 roku zasiada w radach nadzorczych spółek Interia.pl, Liberty Poland, InterPhone Service oraz PAK-Polska Czysta Energia.

Piotr Żak ukończył studia ekonomiczne na University of London. Jest również absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Piotr Żak jest synem Zygmunta Solorza, założyciela Telewizji Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

639 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...