reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Jerzy Stuhr - 3 filmy na Kino Polska

dodano: 2024-07-10 10:44
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Grupa Kino Polska

Jerzy Stuhr Obywatel Piszczyk Studio Filmowe Zebra W czwartek, 11 lipca Kino Polska przygotuje dla swoich widzów wyjątkowy wieczór filmowy poświęcony pamięci legendarnego aktora i reżysera - Jerzego Stuhra. W specjalnej ramówce wyemitowane zostaną 3 kultowe filmy, które doskonale ukazują wszechstronność artysty: „Obywatel”, „Pogoda na jutro” i „Obywatel Piszczyk”.

„Pogoda na jutro”: Barbara Kałużna, Jerzy Stuhr, fot. Telewizja Polska
Pogoda na jutro Barbara Kałużna Jerzy Stuhr TVP Telewizja Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jerzy Stuhr, jeden z najważniejszych aktorów filmowych i teatralnych, a także reżyser oraz scenarzysta, zmarł 9 lipca, pozostawiając po sobie niezwykły dorobek. Wcielał się w najróżniejsze postacie - był znany zarówno z ról komediowych, jak i dramatycznych. Jego dzieła na ogół bawiły, niekiedy skłaniały do refleksji nad rzeczywistością.

W obliczu smutnej wiadomości o śmierci Jerzego Stuhra Kino Polska pokaże 3 filmy, przenosząc widzów w świat pełen wspomnień.

Co zobaczymy w specjalnym paśmie poświęconym Jerzemu Stuhrowi?
Wieczór rozpocznie się od „Obywatela” (godz. 20:00) z 2014 roku, w którym Stuhr łączy swoje talenty aktorskie, reżyserskie i scenopisarskie. To prawdziwe „one man show” w jego wykonaniu. W filmie obywatel Jan Bratek, gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Niczym Forrest Gump, Bratek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce doprowadzając do zabawnych wpadek.

Następnie wyemitowany zostanie film „Pogoda na jutro” (godz. 22:10) z 2003 roku. Zakonnik Józef od 17 lat nie opuszczał klasztornych murów, ale został oddelegowany do wzięcia udziału w festiwalu Sacrosong. Boi się konfrontacji z rzeczywistością. Ma barwny życiorys: do 1980 roku był nauczycielem, potem został członkiem komisji krajowej do spraw sportu i turystyki, był internowany, działał podziemiu. Ukrył się w klasztorze, porzucając zdradzającą go żonę i nieletnie dzieci. Podczas festiwalowego występu Józef zostaje rozpoznany...

Na zakończenie wieczoru widzowie przeniosą się do 1983 roku za sprawą filmu „Obywatel Piszczyk” (godz. 0:20). Film jest kontynuacją losów Jana Piszczyka, bohatera „Zezowatego szczęścia”. Akcja rozgrywa się w okresie przemian społecznych zachodzących po śmierci Stalina. Główny charakter jest typowym przykładem antybohatera: tchórzliwy i pozbawiony własnych przekonań, stara się sprawiać jak najlepsze wrażenie, odnosi jednak jak najgorsze skutki. Film jest gorzką satyrą na społeczeństwo systemu totalitarnego.

Specjalne pasmo na cześć Jerzego Stuhra rozpocznie się w czwartek, 11 lipca, o godz. 20:00 na antenie Kino Polska.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...