reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Moja TV opuściła Sesata

dodano: 2005-09-17 11:56
autor: Janusz Sulisz | źródło: flysat

Moja Telewizja Polska stacja Moja TV przestała nadawać swój program z częstotliwości 12.739V (SR=2532, FEC=3/4) z satelity Eutelsat Sesat z pozycji 36E. Programy Moja TV będą transmitowane od 9.30 do 16.30 z kanału Edusat z Intelsata 10-02 z 1W z częstotliwości 11,189V (SR=2142, FEC=3/4).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Moja TV miała być pierwszą w Polsce telewizją poradnikową. Stacja miała utrzymywać się wyłącznie z reklam. Ramówka była oparta na programach o pieniądzach, zdrowiu, urodzie, czy komputerach. Kanał był dostępny od 27 kwietnia 2005 roku, ale niewiele sieci kablowych było zainteresowanych włączeniem do oferty.

Planowano nadawanie kanału Moja TV na Astrze, a nawet odbyły się testy na Hot Birdzie - nic z tego nie wyszło, a programy Mojej TV znalazły się na kanale Edusat na 1W.

Powstanie kanału miało być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie u widzów na dobre i rzetelne porady. Ich zdaniem, widać to w stale rosnącej ilości tytułów poradnikowych na rynku prasowym. Niestety okazuje się, że bez poparcia w dużych sieciach kablowych lub pojawienia się w ofercie platform cyfrowych - Cyfry+ lub Cyfrowego Polsatu, nie ma szans na zaistnienie.

Siedzibą i miejscem produkcji programów dla kanału Moja TV są tereny Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, przy ul. Chełmskiej.

Początkowo Moja TV miała trafić do małych sieci kablowych, ale z tym były też problemy. Ostatecznie wyłączono sygnał przekazu dla sieci kablowych z Sesata 1 - 36E.

Komunikat stacji Moja TV:

"Uprzejmie informujemy, że nasz program odbierany jest przez ponad 2 mln odbiorców w sieciach kablowych całego kraju, na kanale EDUSAT (satelita INTELSAT).
Ponadto uprzejmie informujemy, że od 15 września 2005 TV MOJA wzbogaciła swoją ofertę programową o obszerny blok sportowy - MOJA TVC.

Blok sportowy MOJA TVC zawierał będzie transmisje z meczów ligowych m.in. piłki ręcznej, sportów walki i innych dyscyplin nie pokazywanych na innych antenach.
Transmisja na antenie EDUSAT odbywa się w godzinach 9.30 - 16.30 w dni powszednie oraz od 20.30 do 7.40 dnia następnego we wtorki, czwartki, soboty i co drugą niedzielę."


komunikat Moja TV o współpracy z Edusat


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

269 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...