reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Przenosiny Vivy Polska

dodano: 2005-09-27 03:25
autor: Mr. Orbita | źródło: DVB-BOARD-PL

Viva Znany niekodowany polski kanał muzyczny Viva Polska 1 grudnia 2005 zmieni częstotliwość przekazu na satelicie Hot Bird 6 (13E). Jest to konsekwencja wykupienia przez Viacom (MTV Networks) niemieckiej Vivy. Jednocześnie sprzedane zostały zagraniczne wersje kanału, w tym polska.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z niepotwierdzonymi informacjami, jakie zdobyła redakcja, kanał miałby opuścić dotychczas zajmowaną częstotliwość - tp. 155 (11.604H SR=27500 FEC=5/6 - Deutsche Telekom) i zameldować się na transponderze wykorzystywanym przez Viacom/MTV Networks - tp. 128 (11.075V SR=27500 FEC=3/4).

Natychmiast w sieci pojawiły się obawy co do jakości przekazu z nowej częstotliwości - może być ona nienajlepsza. Sporadycznie zdarzały się przerwy w kodowaniu paczki i można było porównać przekaz MTV Classic z transpondera Viacom i Cyfry + - różnica znaczna na korzyść polskiej platformy.

Do tego brak informacji, czy przekaz pozostałby niekodowany, czy też zakodowanoby go, podobnie jak większość kanałów z paczki Viacom (wyjątkiem jest MTV 5 - wersja MTV dla Austrii i Szwajcarii). Swego czasu Viva Polska przez kilka miesięcy kodowała sygnał w Cryptoworks, jednak zrezygnowano z tego pomysłu i od tego czasu kanał był dostępny jako FTA. Czy tak pozostanie - okaże się już wkrótce.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

175 zł Więcej...