reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Pięć lat Polsatu Sport

dodano: 2005-10-13 09:11
autor: Adrian Gąbka | źródło:

Polsat Sport logo Sport był ważnym elementem oferty programowej stacji Grupy Polsat od pierwszego dnia nadawania programu satelitarnego, ale dopiero rok 1999 był przełomowy. Wtedy wraz z powstaniem Platformy Cyfrowej Polsatu stworzono program Formuła 1, który był protoplastą późniejszego Polsatu Sport.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W Formule 1 można było obejrzeć m.in. szeroko relacjonowane rozgrywki tenisowego ATP Masters Series albo mecze turnieju piłkarskiego U-17 z udziałem reprezentacji Polski. Rok doświadczeń zebranych przez zespół pracujący przy Formule 1 zaowocował pełną gotowością do uruchomienia profesjonalnego kanału sportowego.

Dzięki temu Polsat Sport wystartował, po krótkich przygotowaniach 11 sierpnia 2000 roku. Od pierwszych dni dominowała w nim piłka nożna na najwyższym światowym poziomie. Z czasem jednak na jego antenie pojawiły się także inne dyscypliny takie jak koszykówka, siatkówka, żużel czy tenis. Co ciekawe - od początku swego istnienia Polsat Sport – chociaż z definicji to kanał komercyjny – był mecenasem polskich sportowców, poświęcając wiele miejsca spotkaniom ligowym i rozgrywkom międzynarodowym w grach zespołowych. W ciągu pięciu lat działalności Polsat Sport wyprodukował i nadał ponad 600 transmisji z udziałem polskich drużyn i zawodników. Jednak największym osiągnięciem produkcyjnym Polsatu Sport było przygotowanie i emisja Mistrzostw Świata 2002 roku w piłce nożnej. Po raz pierwszy w historii telewizji w Polsce, prywatna stacja podjęła się i zrealizowała przedsięwzięcie wymagające olbrzymich nakładów finansowych i organizacyjnych. W opinii widzów i ekspertów telewizyjnych Polsat Sport polskim zaproponował przekaz i komentarz na najwyższym poziomie. Sukces Mistrzostw Świata zaowocował przyjęciem wielu rozwiązań organizacyjnych i redakcyjnych przy realizacji następnych produkcji, m.in. w Studio Ligi Mistrzów, Pucharu UEFA, magazynie 2x45 i innych programach nie związanych z piłką nożną.
Zostało to szybko zauważone przez widzów Polsatu Sport, którzy docenili stałe i konsekwentne podwyższanie poziomu oferty kanału ze szczególnym uwzględnieniem interesów kibiców najpopularniejszych dyscyplin. To właśnie z myślą o nich, w tej chwili Polsat Sport nadaje od 18 do 21 godzin programu na dobę w dni powszednie i do 24 godzin w weekendy, a sygnał kanału dociera do prawie 500 tys. właścicieli dekoderów Cyfrowego Polsatu oraz ponad 1 700 000 gniazd sieci telewizji kablowych w całym kraju.

Oferta Polsatu Sport wciąż wzbogaca się o nowe, atrakcyjne pozycje i kanał zdobywa nowych zwolenników. Mamy nadzieję, że startujący Polsat Sport Extra w równie szybkim tempie znajdzie swoich fanów. Osoby tworzące zespół redakcji sportowej Polsatu przygotowały to ambitne przedsięwzięcie właśnie dla nich – wiernych widzów i nowych kibiców pragnących oglądać widowiska sportowe na najwyższym poziomie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...