reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

HBO finansuje polskie dokumenty

dodano: 2006-06-02 15:47 | aktualizacja: 2006-06-02 23:48
autor: Magda Kowalczyk | źródło: stopklatka/media2

HBO Polski oddział HBO włączył się w program współfinansowania rodzimych dokumentów. Decyzja ta zapadła podczas trwającego właśnie 46 Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Stacja zainwestowała już w produkcję trzech dokumentów i przymierza się do finansowania kolejnych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jest to pierwsza tego typu inwestycja polskiego oddziału HBO. Wiele produkcji zrealizowanych przy finansowym wsparciu zagranicznych oddziałów HBO i Cinemax odnosiły spore sukcesy na arenie międzynarodowej.

HBO zamierza szczególnie zwracać uwagę na dokumenty, które poruszają odważne, kontrowersyjne problemy i które w śmiały sposób wykorzystują środki filmowego wyrazu.

W związku z tym nie dziwi fakt, że jako pierwsi wsparcie finansowe ze strony HBO uzyskali Marcin Koszałka (autor kontrowersyjnego i nagradzanego „Takiego pięknego syna urodziłam”) na realizację dwóch filmów „Śmierci z ludzką twarzą” i „Istnienia” oraz utytułowany, doświadczony dokumentalista Jacek Bławut na wyreżyserowanie „Wojownika”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

239 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...