reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

25 lat MTV

dodano: 2006-08-01 15:47 | aktualizacja: 2006-08-01 17:03
autor: Magda Kowalczyk | źródło: mtv

MTV 1 sierpnia 2006 roku największa stacja muzyczna MTV kończy 25 lat. Pierwszym teledyskiem wyemitowanym na kanale był utwór „Video killed the radio star” grupy The Buggles. Paradoksalnie stał się on proroczy dla dalszego rozwoju rynku stacji muzycznych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z okazji rocznicy powstania stacji MTV Polska wyemituje specjalny blok programowy przygotowany na tę okazję i podsumowujący działalność stacji od początku jej działalności.

Widzowie będą mogli oglądnąć legendarny koncert „Unplugged” Nirvany oraz występ Red Hot Chilli Peppers na Placu Czerwonym. Oprócz tego zostanie zaprezentowana historia logo stacji, najważniejsze momenty i fragmenty kultowych programów.

Warto zaznaczyć, że w ciągu tych 25 lat działalności, MTV stało się jednym z najbardziej wpływowych i opiniotwórczych ośrodków popkultury. Innowacyjne programy zrealizowane przez MTV zawsze wyznaczały nowe trendy i wpływały na oblicze współczesnej telewizji. Jeszcze na kilka lat przed pojawieniem się „Big Brothera”, stacja MTV rozpoczęła emisję własnego program typu reality show „Real World”.

Inne kultowe produkcje to kreskówka „Beavis & Butthead”, program o hip hopie „Yo! MTV Raps” czy talk show "Most Wanted".

MTV to nie tylko muzyka i rozrywka. Stacja włączyła się również w wiele akcji charytatywnych i działalność mająca na celu rozwiązywanie problemów współczesnego świata.

Kanał MTV Polska wystartował 7 lipca 2000 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...