reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Testy mobile TV w Chinach

dodano: 2006-08-25 12:33 | aktualizacja: 2006-08-25 19:28
autor: Magda Kowalczyk | źródło: dtg

Rząd chiński wyraził zgodę na przeprowadzenie testów mobilnej telewizji. Testy odbędą się w połowie przyszłego roku, tak, aby usługa mogła być uruchomiona na czas letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do testów zostanie wykorzystana technologia Digital Multimedia Boradcadting (DMB), która jest już wykorzystywana w Korei Południowej. Z kolei w Wielkiej Brytanii ta sama technlogia wkrótce zostanie użyta przez Movio (telewizja cyfrowa i usługi radiowe dla telefonii komórkowej).

Dwóch największych dostawców usług telekomunikacyjnych w Chinach - China Unicom i China Mobile do końca sierpnia 2006 roku mają podpisać umowy na zakup odpowiednich aparatów telefonicznych umożliwiających na korzystanie z usług telewizyjnych (opartych na właściwej technologii).

Mieszkańcy Pekinu będą testować usługi mobile TV począwszy od drugiej połowy 2007 roku. Usługa mobile TV zostanie uruchomiona w czasie trwania Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku.

Obecnie w Chinach z usług telefonii komórkowej korzysta 426 mln obywateli, ok. 34 mln z nich zdecyduje się na usługi mobilnej telewizji w ciągu kolejnych pięciu lat. Przewiduje się, że rynek telefonii komórkowej w Chinach w następnym roku osiągnie dochód w wysokości 756 mln dol..


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...