reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wkrótce kanał sportowy ITI

dodano: 2006-09-07 21:44 | aktualizacja: 2006-09-08 13:18
autor: Janusz Sulisz | źródło: onet/inf.wł.

Grupa ITI Logo Redakcja kanału sportowego grupy ITI jest już w pełni przygotowana do emisji. Program będzie powstawać w nowoczesnym studio, które kosztowało 3 mln euro. Na razie nie podano żadnej konkretnej daty pierwszych emisji, a nazwa i logo stacji nadal owiane są tajemnicą.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wiadomo, że kanał rozpocznie emisję wraz z uruchomieniem platformy cyfrowej spółki ITI Neovision. Na 22 września zapowiadana jest kolejna prezentacja (w Pałacu Lubomirskich w Warszawie - dla VIP-ów) oferty spółki ITI Neovision, gdzie spodziewane jest ujawnienie większej liczby szczegółów. Początkowo start platformy ITI miał nastąpić 15 września, ale termin przesunięto - prawdopodobnie na początek października.

Kanał sportowy będzie tworzyć grupa 50 ludzi. Na terenie Warszawy będzie pracować 10 ekip reporterskich i sieć ekip na terenie całego kraju.

Nowoczesne studio posiada newsroom, przystosowany do emisji w technologii HD i w dźwięku przestrzennym. Już teraz wiadomo, że w ciągu 2-3 lat ekipa przeniesie się do jeszcze bardziej nowoczesnego studia.

Na kanale (na razie nie jest znana jego nazwa) będzie nadawana Liga Mistrzów (do końca fazy klubowej emisje na kanale TVN Turbo). Oprócz LM i Pucharu UEFA, stacja ma wykupione prawa do emisji kolarskiego Tour de Suisse, tenisowego Pucharu Davisa, żeglarskiego America's Cup i Maratonu Nowojorskiego.

Trwają też szkolenia pracowników Call Center trzeciej platformy ITI, które umieszczono w Krakowie. Na razie zatrudniono tam na pół etatu około 60 ludzi (zwykle to nie mający pojęcia o tv cyfrowej studenci, którzy na oczy nie widzieli jeszcze odbiornika HD dla tej platformy). Trwa też nabór kolejnej partii kilkudziesięciu pracowników do Call Center.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii n


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...