reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Intelsat dla usługi mobileTV 3 Italia

dodano: 2006-09-11 13:40 | aktualizacja: 2006-09-11 14:07
autor: Magda Kowalczyk | źródło: Intelsat

intelsat_logo.gif Reti Radiotelevisive Digitali (RRD) wybrał spółkę Intelsat do obsługi pierwszej usługi DVB-H mobilnej telewizji w Europie operatora 3 Italia. Z usługi WalkTV, uruchomionej w czerwcu tego roku, korzysta już 140 tys. abonentów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
3 Italia korzysta z satelity Intelsat 905 (IS-905)umiejscowionego na pozycji 24.5W, w celu nadawania pakietu składającego się z 12 kanałów telewizyjnych do ponad 450 UHF nadajników na obszar Włoch. Sygnał jest retransmitowany naziemnie z nadajników UHF bezpośrednio do telefonów komórkowych.

3 Italia wykorzystała pojemność na satelicie IS-905 w celu szybkiego rozmieszczenia WalkTV do nadajników naziemnych, aby wprowadzić usługę na rynek jeszcze przed MŚ2006, gdyż 3 Italia nabyła wyłączne prawa na transmisje video meczów w mobileTV.

- Musieliśmy szybko wprowadzić na rynek naszą usługę i solidną ofertą dla naszych abonentów, głównie ze względu na to, że reprezentacja Włoch była triumfatorem MŚ2006. Dobry przekaz video dla usługi mobilnej telewizji musi posiadać wysoką jakość i niezawodną transmisję, a współpraca z Intelsatem zapewniła skuteczne wejście na rynek, bez jakichkolwiek problemów - powiedział Antonio Mazzara z RRD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...

Konwerter SCR 4UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB4 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

129 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...