reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN Gra do 31 maja

dodano: 2008-05-28 00:56 | aktualizacja: 2008-05-28 02:26
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: TVN Gra

TVN Gra Sobota 31 maja będzie ostatnim dniem przekazu kanału TVN Gra. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji cofnęła koncesję na emisję na posiedzeniu 27 lutego, jednak TVN Gra do tej chwili nie został wyłączony, jedynie ograniczono pozycje własne, zastępując je powtórkami programów z anteny TVN i teledyskami muzycznymi. Koncesja była wydana na okres do 2015 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Już 1 stycznia 2008 z ramówki zniknęło szereg programów typu "call in" w związku z zakończeniem współpracy ze spółką Telemedia Interac TV.

Większość sieci kablowych w miejsce TVN Gra dołączy biznesowy TVN CNBC Biznes, jedynie w wypadku TV Toya zamiast TVN Gra pojawił się anonse.tv (kanał S32 w przekazie analogowym i 46 w wypadku emisji cyfrowej), a w sieci Vectra - Podróże TV.

Mniej klarowna jest sytuacja w wypadku Cyfrowego Polsatu, który 1 lipca 2007 roku podpisał umowę na dystrybucję kanału TVN Gra. Tu brak informacji, czy zostanie on zastąpiony TVN CNBC Biznes, czy też abonenci nie otrzymają nic w zamian.

Termin zakończenia emisji ustalony na 31 maja został podany podczas programu Wyścig po kasę emitowanego na TVN Gra, przez prezenterkę Aleksandrę Majcherek.

Przyczyną złożenia wniosku o cofnięcie koncesji przez nadawcę jest niska oglądalność. Zgodnie z informacjami pochodzącymi od nadawcy wynika, że lepiej przyjmowane są teleturnieje interaktywne i programy typu "call in", gdy występują w mieszance z innymi pozycjami, jako bloki, niż jako odrębny, całodobowy kanał.

W ten sposób na tp. 10 satelity Hot Bird 7A (13E) o częstotliwości 11,393 GHz, pol. V SR=27500 FEC=3/4 zwolni się miejsce na jeden kanał TV. Od pewnego okresu mówi się nieoficjalnie o chęci zwiększenia zasięgu religijnego kanału Religia.tv. Obecnie jego przekaz jest prowadzony w MPEG-4, co uniemożliwia jego dołączenie do pozostałych platform. Przejście na tp. 10 i zmiana metody kompresji na MPEG-2 mogłaby na to pozwolić.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + Moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

1 008 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 450 zł Więcej...

Kabel Cablink 9xGI-16S czarny 10m

Włoski, 9-żyłowy przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink 9xGI-16S - tu...

195 zł Więcej...
reklama