reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

EuroNews - rebranding

dodano: 2008-06-05 10:59 | aktualizacja: 2008-06-05 21:06
autor: Rafał Tomasiak | źródło: guardian

EuroNews Logo 2008 Informacyjny kanał EuroNews przeszedł pełną zmianę oprawy graficznej co ma pomóc stacji w nawiązaniu bezpośredniej rywalizacji z serwisami CNN, BBC World oraz Al-Jazeera. Będzie to pierwsza tak poważna zmiana w EuroNews od 15 lat.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oprawa, którą już możemy oglądać, była przygotowywana dwa lata. Przeważa w niej kolor biały. Francuska firma, który zajęła się opracowywaniem nowej szaty graficznej EuroNews będzie również prowadzić kampanię promocyjną stacji w prasie, internecie oraz w telewizji.

Zupełnie zrezygnowano z niebiesko-białego logo kanału. Przedstawiciel stacji argumentuje to faktem, iż kiedy kanał rozpoczynał działalność istniały trzy lub cztery stacje informacyjne, obecnie jest ich ponad sto. Kanał był do tej pory błędnie postrzegany jako niskobudżetowa stacja, skupiająca się głównie na wiadomościach z Europy, nowa szata graficzna ma to zmienić.

EuroNews nie posiada prezenterów oraz długich programów w związku z czym materiały doskonale nadają się do umieszczenia w internecie, telefonach komórkowych lub zaoferowania w usługach on-demand. Inwestycje w nową szatę i kampanię reklamową wyniosły ponad 5 mln euro.

Kanał EuroNews powstał w 1993 roku i nadaje w 13 językach, a do 2013 roku zamierza dodać kolejne wersje językowe: polską, grecką, turecką i hinduską.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 640 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama