reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TMT nadaje piracko!

dodano: 2008-06-19 11:01 | aktualizacja: 2008-06-19 12:17
autor: Janusz Sulisz | źródło: spacecom

TMT_logO-new_gif.gif Izraelska spółka Spacecom Satellite Communications oficjalnie poinformowała redakcję SAT Kuriera, że stacja TMT (Trochę Młodsza Telewizja) nadaje piracko na satelicie Amos 1 (4°W), działając bez ważnej licencji, zezwolenia i autoryzacji. Co więcej, TMT odmawia zaprzestania transmisji z izraelskiego satelity!Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sprawdziliśmy, czy TMT ma ważną koncesję w KRRiT. Okazuje się, że faktycznie w wykazie stacji, które mają polską koncesję na transmisję satelitarną, nie ma Troche Młodszej Telewizji. TMT może mieć zagraniczną licencję, ale Spacecom twierdzi, że takowej ta stacja nie posiada, więc transmisja TMT z Amosa 1 jest ...piracka. Najciekawsze jest to, że podobno KRRiT wie o fakcie transmisji TMT bez koncesji i nic w tym względzie nie uczyniła.

Spacecom ma techniczne sposoby i w każdej chwili może wyłączyć transmisję TMT z transpondera 9 satelity Amos 1, ale nie chce tego czynić bez nakazu licencjodawcy.

TMT nie zalega z opłatami za transponder, więc nie jest to problem finansowy. Nieoficjalnie wiadomo, że TMT chce się przenieść na innego satelitę - wymieniany jest satelita Telstar 12 - 15W.

Jesteśmy wstrząśnięci możliwością takiego działania w dzisiejszym bardzo dobrze uregulowanym środowisku - wypowiedział się przedstawiciel Spacecom, izraelskiego operatora satelitów Amos, na temat pirackiego nadawania TMT.

Parametry TMT na satelice Amos 1 (4°W)
tp. 9 (11,347 GHz, pol. H, SR=2800, FEC=7/8, DVB-S)

SID=1
PID V=4194
PID A=4195

kodowanie: brak

Sprawdziliśmy i TMT nadal nadaje z Amosa z logo, bez słowa TEST lub podobnej informacji na pasku, że to transmisja bez koncesji.

Podajemy dla pewności oficjalne stanowisko Spacecom w oryginalnej wersji po angielsku:

- TMT is a pirate operator who operates without any valid license, permission and authorization, TMT refuse to cease transmission to the AMOS satellite regardless official notification from Spacecom and from the authorities.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Twin

AX 4K HD61 Twin - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

849 zł Więcej...

Kabel Cablink 5xGI-18S biały 5m

Włoski, 5-żyłowy przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink 5xGI-18S biały 5m...

55 zł Więcej...
reklama