reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Historia rozpoczyna produkcję w HD

dodano: 2008-07-15 12:04 | aktualizacja: 2008-07-15 12:41
autor: Anita Dąbek | źródło: TVP

TVP Historia Kanał tematyczny telewizji publicznej TVP Historia rozpoczął produkcję materiałów w wysokiej rozdzielczości. Pierwszym z programów realizowanych w tym standardzie jest pasmo „Notacje”, w którym emitowane są relacje świadków historii najnowszej, np. powstańców warszawskich, partyzantów. Programy realizowane w HD będą prawdopodobnie dostępne również w kanale TVP HD.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Artur Dmochowski, dyrektor TVP Historia, powiedział, że celem projektu jest stworzenie zarówno programów, których bohaterami będą osoby udzielające wywiadów, jak i archiwum materiałów filmowych, stanowiących portrety osób znanych publicznie, które będą mogły być wykorzystane w przyszłych produkcjach TVP.

Kanał TVP Historia wystartował 3 maja 2007 roku i oparty jest przede wszystkim na programach własnej produkcji i zasobach archiwalnych TVP.

Niekodowany kanał TVP Historia nadawany jest z satelity Astry 19,2E z 10,773 GHz, pol. H, SR 22000, FEC 5/6. Co interesujące dotąd nie dołączyła go żadna z trzech największych platform satelitarnych. Telewizja n ma własny kanał poświęcony historii - TVN Discovery Historia i zapewne nie jest zainteresowana 0obcym kanałem historycznym, choć można to uznać za błąd, bo wygrywa zwykle lepszy kanał w danym segmencie - wybierają widzowie. Platformy Cyfrowy Polsat i Cyfra+ jakoś dotąd nie wyraziły zainteresowania lub nie umiały się dogadać na dołączenie wszystkich kanałów TVP do swojej oferty.

Co prawda, prezes Cyfrowego Polsatu twierdził, że umowa z TVP na dołączenie kanałów tematycznych publicznej telewizji do oferty dla ponad 2,2 mln abonentów była prawie gotowa, tylko na Woronicza nie chcą jej podpisać. TVP zaprzecza, a TVP Historii, jak nie było, tak nie ma w platformach, chyba że z platformy TVP Sat z Astry.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2021

10 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 LITE HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...