FC Barcelona - Wisła Kraków 4:0 w Polsacie Sport

dodano: 2008-08-14 11:40 | aktualizacja: 2008-08-14 13:33
autor: Anita Dąbek | źródło: polsatsport.pl/LigaMistrzow.com

Polsat Sport logo od 2007 Wisła Kraków przegrała w pierwszym meczu 3. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów z FC Barceloną 4:0, który odbył się w środę 13 sierpnia na stadionie Camp Nou w hiszpańskiej Barcelonie. Mecz ten pokazany zostanie w piątek 15 sierpnia o godz. 18:20 w Polsacie Sport. Bezpośrednią transmisję można było obejrzeć w TVP2.

Gra mistrzów Polski wyglądała bardzo słabo. Szczególnie zawiódł pressing, o którym tak wiele mówił Maciej Skorża przed meczem na Camp Nou. Sprawa awansu jest już raczej przesądzona. Pozostał tylko rewanż w Krakowie.

Arbitrem meczu w Barcelonie był szwajcar Claudio Circhetta. Asystowali mu dwaj rodacy - Francesco Buragina oraz Manuel Navarro.

Od początku spotkania Barcelona dyktowała warunki gry na boisku. Zawodnikom "Białej Gwiazdy" było bardzo ciężko przedostać się pod pole karne rywali. W 18. minucie Barcelona wyszła na prowadzenie. Marquez podał prostopadle do wychodzącego na czystą pozycję Eto'o, który mimo asysty Marcina Baszczyńskiego wbiegł w pole karne i pokonał Pawełka. Od 18. minuty "Duma Katalonii" prowadziła z Wisłą 1:0.

W 26. minucie spotkania aktywny tego dnia Henry podał na około 25. metr do Xaviego, a ten strzałem obok prawego słupka podwyższył wynik spotkania na 2:0.

W 51. minucie Barcelona strzeliła trzeciego gola w meczu. Thierry Henry sprytnie uwolnił się od Baszczyńskiego, a następnie podciął piłkę i przelobował interweniującego Mariusza Pawełka.

Kolejna branka na korzyść Barcelony padła w 83. minucie - strzelił ją Eto'o stając się tym samym zdobywcą swojej drugiej bramki w tym spotkaniu. Do końca meczu wynik meczu nie uległ zmianie.