reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

W kwietniu na National Geographic Channel

dodano: 2009-03-18 10:36 | aktualizacja: 2009-03-18 10:42
autor: Dominika Barut - Andrachiewicz | źródło: ngc

National Geographic W kwietniu 2009 r. widzowie będą mogli podczas „Tygodnia z planetą Ziemią” zapoznać się z raportem o jej stanie, a podczas Świąt Wielkanocnych zgłębić rozmaite zagadki religii chrześcijańskiej. National Geographic Channel opowie też o „Najgroźniejszych zwierzętach świata” i „Najcięższych Amerykańskich Więzieniach”.




Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Tajemnice Krzyża” to serial składający się z czterech odcinków, poświęcony wydarzeniom, które dały podstawę chrześcijańskiej tradycji.

Pierwszy odcinek „Zaginiony grób Jezusa” opowie o odkrytych w 1980 r. w Jerozolimie szkatułkach z inskrypcjami: „ Jezus syn Józefa”, „Maria” i „Juda syn Jezusa”. Poznamy również różne opinie na temat prawdziwości tezy, wg której miejsce znalezienia tych przedmiotów to grobowiec Jezusa.
Emisja w poniedziałek 6 kwietnia o godz. 21.00.

„Templariusze przed sadem” w programie tym zostanie przedstawiona historia powstania i upadku tego wielkiego i tajemniczego zakonu rycerskiego. Do tej pory nie wyjaśniono jeszcze wielu kwestii: czy byli heretykami?; dlaczego zostali skazani?; i przede wszystkim: jaki był prawdziwy cel powołania zakonu?
Emisja we wtorek 7 kwietnia o godz. 21.00.

„Maria Magdalena: święta czy grzesznica” przybliży widzom tę kontrowersyjną postać. Ta kobieta, uznana przez Kościół za ladacznicę i przez niego potępiana, była przecież świadkiem cudów i jako pierwsza doznała łaski zobaczenia Zmartwychwstałego Jezusa.
Emisja w środę 8 kwietnia o godz. 21.00.

„Kto zabił Jezusa?” Jezusa zabili Żydzi: kapłani i tłum, bo domagali się jego śmierci. Ale czy jest to cała prawda? Dzięki temu programowi widzowie będą mogli przekonać się, że Piłat, który wg przekazu biblijnego, umywał od sprawy ręce, tak naprawdę był politykiem skłonnym do stosowania brutalnej przemocy.
Emisja w czwartek 8 kwietnia o godz. 21.00.

„Cała prawda o Jezusie”. Choć od jego śmierci minęło ponad 2000 lat, nadal nie znamy odpowiedzi na liczne pytania, dotyczące jego życia i działalności. Odkrywane dziś przez naukowców dowody mogą świadczyć o tym, że Jezus był inny, niż dotychczas myślano…
Emisja w piątek 9 kwietnia o godz. 21.00.

„Biblia pod lupa naukowców: biblijne sekrety”. To wyjątkowy, pełny pasji dokument, autorstwa wielokrotnie nagradzanego zespołu NOVA Science Unit. Twórcy programu przyglądają się w nim hebrajskiej Biblii z punktu widzenia archeologii i literaturoznawstwa.
Emisja w niedzielę 19 kwietnia o godz. 21.00.

Z serii „Kryminalne zagadki ze świata zwierząt” National Geographic Channel poleca widzom odcinek „Lwy – ludożercy”. Na terenie Tanzanii występuje największa populacja lwów. Do niedawna zwierzęta te rzadko atakowały ludzi, ale sytuacja zaczęła radykalnie się zmieniać: na przestrzeni ostatnich 15 lat zginęło ponad 600 osób. Ekipa filmowa bada przyczyny tego zjawiska i wyrusza na polowanie wraz z łowcami lwów.
Emisja w czwartek 2 kwietnia o godz. 22.00.

„Byle czym, byle dalej.” Charley podróżuje tym razem „Z Wietnamu do Indonezji” oraz „Z Indonezji do Australii”. Oczywiście wykorzystuje w tym celu rozmaite środki transportu np. amerykańskiego dżipa w Wietnamie czy lokalny autobus w Laosie i jako pierwszy człowiek w historii przeprawia się z Malezji do Singapuru na wakeboardzie. Natomiast w drugim odcinku można zobaczyć go na drewnianym stateczku i ręcznie budowanej łódce phinisi, jadącego pociągiem parowym, samochodem z napędem solarnym i skuterem śnieżnym. Trwającą 102 dni podróż przez świat zakończy w brawurowy sposób prowadząc do Sydney wielką kawalkadę motocykli.
Emisja w soboty: „ Z Wietnamu do Indonezji” 4 kwietnia o godz. 20.00 a „ Z Indonezji do Australii” 11 kwietnia o godz. 20.00.

Powraca przebój kanału National Geographic „Najgroźniejsze zwierzęta świata”.

Tym razem autorzy programu zabiorą widzów najpierw w „Lasy”, by przedstawić najbardziej niebezpieczne stworzenia, kryjące się w poszyciu leśnym i wyposażone w rozmaite cechy, umożliwiające ich przetrwanie. Przekonamy się, że las jest bardziej skomplikowanym środowiskiem, niż pozornie mogłoby się wydawać.
Emisja w czwartek 9 kwietnia o godz. 22.00

„Pustynie i równiny” to spotkanie z niebezpiecznymi drapieżnikami: lwem, gepardem i hieną; z najmniejszym, ale bardzo niebezpiecznym pająkiem pustynnym oraz z wężami: koralowym, jadowitym zebra Snake i grzechotnikiem rogatym.
Emisja w czwartek 16 kwietnia o 22.00.

„Miejska dżungla” Życie w miastach wydaje się bezpieczne od spotkań z dzikimi stworzeniami. A jednak i tu żyją zwierzęta niebezpieczne, które przystosowały się do tego specyficznego środowiska. W tym programie zostanie przedstawiona miejska zabójcza dwunastka.
Emisja w czwartek 22 kwietnia o godz. 22.00

„W morskich głębinach” żyje wiele niezwykłych stworzeń. To największy ekosystem na Ziemi. National Geographic przybliży widzom dwanaście zwierząt wyróżniających się  bądź to inteligencją, bądź siłą szczęk, jadowitością czy też umiejętnością niezwykłego kamuflażu.
Emisja w czwartek 29 kwietnia o godz. 22.00

„Najcięższe więzienia w Stanach” to cieszący się uznaniem krytyków serial, opowiadający historie zarówno strażników więziennych, jak i samych więźniów.

„Przetrwać Stateville”. Stateville to więzienie wybudowane w 1925 r. w Chicago. Prawie wszyscy tutaj osadzeni mają 20-letnie wyroki, połowa z nich skazana została za morderstwo. Dla wielu z nich zewnętrzny świat jest bardzo ważny, tylko kontakt z nim pozwala na przetrwanie tego ciężkiego życia.
Emisja w poniedziałek 13 kwietnia o godz. 21.00.

„Naznaczony śmiercią” opowiada o pensjonariuszach więzienia Fremont. Ten zakład karny w Colorado przypomina swymi rozmiarami miasto. Znajdują się tu fabryki i warsztaty. 75% jego pensjonariuszy zostało skazanych za przestępstwa na tle seksualnym. Umieszczenie ich w jednym miejscu to wielkie wyzwanie.
Emisja w poniedziałek 20 kwietnia o godz. 21.00.

„Dzieci za kratkami”: Youthful Offender System w Colorado to ośrodek dla młodocianych przestępców. Pracownicy tego zakładu dążą do tego, by zmienić mentalność młodocianych członków gangów i przywrócić ich społeczeństwu. Tutejsi osadzeni balansują na granicy miedzy poprawczakiem a więzieniem.
Emisja w poniedziałek 27 kwietnia o godz. 21.00.

„Katastrofa w przestworzach”. To już siódma seria tego niezwykłego, wywierającego wielkie wrażenie cyklu. Autorzy programu zrekonstruują kolejne 8 katastrof lotniczych na podstawie zapisu czarnych skrzynek, opowieści świadków, raportów ekspertów. Widzowie zapoznają się z przebiegiem i przyczynami tragedii. Każda tragedia musi być zbadana, by w przyszłości uniknąć jej powtórzenia.

„Lockerbie”. 21 grudnia 1988 r. lot Pan Am 103 eksploduje nad Lockerbie w Szkocji. Ginie 259 osób przebywających na pokładzie, a także 11 mieszkańców miasteczka, na które spadły szczątki samolotu. Jak się okazuje, przyczyną tragedii była bomba… Kto ją podłożył i dlaczego?
Emisja w poniedziałek 13 kwietnia o godz. 22.00

„Śmierć zamiast nagrody”. 8 września 1989 r. Samolot czarterowy linii Partnair spada i rozbija się o powierzchnię wody. Ginie 55 osób. Wyniki śledztwa wstrząsają całym przemysłem lotniczym, gdyż przyczyna tragedii stanowi zagrożenie dla wielu lotów pasażerskich.
Emisja w poniedziałek 20 kwietnia o godz. 22.00

„Błyskawiczna tragedia”. Gdy 20 minut po starcie chiński Boeing 747 znika z radarów, rozpoczyna się wielka akcja ratunkowa. Niestety – nikt z 225 osób na pokładzie nie ocalał. Śledczy przez długi czas nie potrafią ustalić, co spowodowało tragedię, w końcu okazuje się, że jej przyczyny miały początek 20 lat wcześniej…
Emisja w poniedziałek 27 kwietnia o godz. 22.00.


„Tajemnice najtrudniejszych napraw”. Podczas każdego odcinka Sean Riley weźmie udział w 3 pasjonujących akcjach, podczas których będzie dokonywał niezwykłych napraw. Tym razem to „Transport olbrzymiej barki”. Na brzegu Missisipi, najważniejszego szlaku wodnego w USA, utknęła wielka barka. Usunięcie przeszkody będzie wymagało przenoszenia wielu ogromnych ciężarów, a nieostrożni mogą zostać zgnieceni przez 300 ton sunącego po wodzie metalu…
Emisja we wtorek 14 kwietnia o godz. 21.00.

„Samochód do nurkowania”. Frank Rinderknecht wymyśla i buduje wyjątkowe, niepowtarzalne samochody np. takie, które się kurczą lub przezroczyste. Tym razem postanowił skonstruować sportowe auto, które będzie jeździć pod wodą.
Emisja w sobotę 18 kwietnia o 21.00.


„Tydzień z planetą Ziemia”

„Ginące lodowce”. Słynny fotograf, James Balog, podjął się zadania stworzenia największego w dziejach studium kriosfery. 25 aparatów co godzinę robi zdjęcia, a sam Balog nie waha się wspinać po lodowych zboczach kanionów i schodzić w głębokie szczeliny, by poznać lodowy świat. Wykonane przez niego zdjęcia dowodzą, że wbrew dotychczasowym sądom, może dojść do wielkich zmian nie w dalekiej przyszłość, ale juz niedługo.
Emisja w poniedziałek 20 kwietnia o godz. 18.00.

„Ziarno w walce z głodem”. Program poświęcony jest groźbie wielkiego kryzysu – zmniejszenia ilości pożywienia na świecie wskutek zmian klimatycznych. By temu zapobiec, australijski uczony, dr Ken Street wraz ze swoim zespołem współpracowników cierpliwie bada roślinne geny.
Emisja we wtorek 21 kwietnia o godz. 18.00.

„Raport o stanie Ziemi”. Podczas Międzynarodowego Roku Ziemi, jakim był 2008 r., dokonano wielu odkryć, pozwalających lepiej zrozumieć nasz świat. To one właśnie stanowią oś raportu o stanie naszej planety.
Emisja w środę 22 kwietnia o godz. 18.00


„Dziwne czasy na Ziemi: oceany”. W najdalszych zakątkach naszej planety naukowcy starają się wyjaśnić różne zjawiska naukowe. Wszystkie one mają jednak jeden wspólny mianownik: oceany.

„Niebezpieczne połowy”. Zbyt liczne połowy sprawiły, że zmniejsza się populacja ryb. Ale skutki mogą być bardziej poważne. Badacze alarmują, że może to zapoczątkować globalne przemiany.
Emisja w czwartek 23 kwietnia o godz. 18.00.

„Tajemnice śmietniska”. 6 miliardów ludzi produkuje nieprawdopodobnie wielkie ilości śmieci. Mają one zasadniczy wpływ na życie naszej planety, zmieniając światowe systemy wodne: rzeki, strumienie, morza.
Emisja w piątek 24 kwietnia o godz. 18.00.

„Ginące gatunki”. W tym programie widzowie spotkają naukowców walczących o utrzymanie przy życiu ginących gatunków i dowiedzą się, jakie są przyczyny wymierania tych zwierząt. Będą mogli podziwiać też wspaniałe zdjęcia w technologii HD.
Emisja w czwartek 23 kwietnia o godz. 21.00.

„Tunel do zaginionego świata”. Budowa podwodnego tunelu, mającego połączyć pod Bosforem azjatycką i europejską część Stambułu, jest jednym z najbardziej ambitnych projektów konstrukcyjnych na świecie. Ponieważ znajduje się on zaledwie 20 km od uskoku tektonicznego, należy zabezpieczyć go na wypadek wstrząsów. Ale największym wyzwaniem dla budowniczych stało się odkrycie archeologicznego skarbu: starożytnego portu Konstantynopola.
Emisja we wtorek 28 kwietnia o godz. 21.00.

„Tajemnice królewskiej kobry”. Widzowie będą mieli okazje poznać życie, świat dzikiej kobry królewskiej. Na terenie Indii ludzie wywarli wielki wpływ na historie tego gatunku węży. Znaleziono dowody, że ludzie i kobry współżyją ze sobą znacznie dłużej, niż dotąd sądzono.
Emisja w środę 29 kwietnia o godz. 21.00.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...