reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SAT Kurier 4/2009 - w sprzedaży od 1.04.2009

dodano: 2009-03-31 10:58 | aktualizacja: 2009-03-31 12:26
autor: Janusz Sulisz | źródło: www.satkurier.pl

sk4_2009_okl_1.jpg SAT Kurier 4/2009
8 najlepszych tunerów combo
Raport z wystawy w Dubaju
Pakiety to nie wszystko
Optyczny konwerter dla instalacji zbiorczych
Dlaczego stacje TV robią z nas półgłówków?


TESTY:
- Maximum S-9100CI HD PVR
- S-Radix HS-411CXCI
- SkyStar S2 PCI

NOWE PRODUKTY:
- F1 Extender HDMI do światłowodu
- stacja czołowa Terra MMH-3000
- obrotnica DiSEqC1.2 - Optibox DM 2400
- odbiornik Optibox HD 2CICX PVR Ready

Listy kanałów:
- MPEG 90E-45W
- FTA z Astry z wiązkami
- FTA z Hot Birda z wiązkami
- HDTV z orbity

Miesięcznik SAT Kurier w kioskach (Kolporter, Ruch, EMPiK) i  firmach tv-sat!
--
Opłać już abonament SAT Kuriera za 2009 - 11 wydań/99 zł

PROMOCJA:  abonament SAT Kurier + Digi-TV.pl za 2009 - 11 wydań + 6 wydań/145 zł
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 4/2008  - kwietniowe  wydanie magazynu telewizji cyfrowej  w 2009 roku.

Gdy w zeszłym roku pisaliśmy o kryzysie w pay-tv w Polsce, to byliśmy wyśmiewani, ale teraz widoczne są pierwsze objawy. Liczba podpisywanych umów każdej platformy spada. Najlepiej trzyma się CYFRA+ i Cyfrowy Polsat, a zainteresowanie TNK zdecydowanie zmalało, głównie dlatego, że TVN zaprzestał reklamy. Jeszcze w styczniu było dużo zamówień na sprzęt tv-sat, ale z każdym tygodniem może być coraz gorzej. Dochodzi do tego, że abonenci nagle tracący pracę, mający kłopoty finansowe muszą prosić o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron (robi tak CYFRA+ i n) lub obniżkę abonamentu na niższy (to zwykle było płatne). Telewizja n znosi tę opłatę, bo woli zatrzymać abonenta przy sobie niż go bezpowrotnie stracić. Podobnie może być z kablówkami lub rzadziej operatorami telefonii komórkowej.

Pakiety antykryzysowe lub umowy na 12-13 miesięcy powinny mieć w ofercie wszystkie platformy, bo idą trudne czasy dla abonentów, instalatorów, firm tv-sat i operatorów platform, a nawet nadawców kanałów. Trzeba zacisnąć pasa i zastanowić się, co jeszcze niedobrego może się wydarzyć i jak temu zapobiec, by rynek tv-sat, w tym świetnie rozwijający się HDTV, nie stanął w miejscu bez alternatywy.

Gdzie ten kryzys ? - ktoś zapyta. Zapowiadane są kolejne polskie stacje telewizyjne, w tym kilka HDTV. Ma przybyć ponad 12 nowych kanałów. Pod koniec roku Polska będzie miała dwa razy więcej kanałów HD niż Niemcy, ale czy to powód do dumy, skoro nie będzie miał kto ich oglądać? Najlepszym przykładem jest niska oglądalność TVN Warszawa.

Na krótkiej liście tanich ofert płatnej telewizji - właśnie tych antykryzysowych - są według kolejności karta TNK za 49zł, zestaw TNK za 199zł, CAM199 z Cyfrowego Polsatu lub ew. najtańsze pakiety w dowolnej platformie. Droższy sprzęt sprzedaje się rzadziej, a ilości hurtowe niektórych produktów muszą zaczekać na lepsze czasy, może gdy euro spadnie.

Rynek odbiorników FTA w Polsce już chyba nie stanie na nogi, może nie licząc drobnicy dla TV Trwam. Nawet odbiorniki dla „przeciętnego Kowalskiego” przestają się sprzedawać - Polacy stali się niezwykle wymagający - byle „fortepianu” nie kupią. Liczy się stale poprawiane oprogramowanie, fachowa obsługa, rzetelny i szybki serwis, chwytliwa reklama i żelazna konsekwencja, a nie tylko marka i ładny STB vel boksik w pudełeczku z kolorowymi napisami - numerem jeden nie jest tak łatwo być, o czym zapewne niejednej firmie przyjdzie się przekonać.

Na jesieni ma wystartować naziemna telewizja cyfrowa i część dostawców liczy, że to będzie doskonały powód by DVB-T była alternatywą na trudne czasy. Czy tak się stanie, to się okaże - na razie to tylko marzenia. Teraz szczególnie wzrośnie konkurencja, niezdrowa rywalizacja (zniżki cen), część dostawców i producentów zacznie mieć problemy finansowe i z rytmicznymi dostawami produktów.

Inny interesujący artykuł z kwietniowego wydania to tekst Daniela Gadomskiego pod tytułem 'Pakiety to nie wszystko', czyli o tym jakie nowości powinny wprowadzać platformy i operatorzy kablówek.

W marcowym wydaniu rozpoczęliśmy  serię artykułów porównawczych sprzętu do odbioru telewizji cyfrowej w wybranej kategorii.  Po 10 najbardziej popularnych satelitarnych odbiorników HD w Polsce, tym razem wzięliśmy pod uwagę tunery combo 2in1 do odbioru kanałów SD i HD z DVB-S (satelita) i DVB-T (naziemnie). Krótko opisujemy 8 takich odbiorników combo.

Polecam test nowych odbiorników HD - Maximum  S-9100 CI HD PVR z dyskiem 500GB oraz S-Radixa HS-411CXCI.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Magazyn SAT Kurier w 2009 roku nadal będzie wydawany w cyklu miesięcznym z 11 wydaniami - tylko 99 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2009- tyle samo ile było w 2008 (Polska) lub 55 euro w Europie. Warto jednak zapłacić więcej - 145zł  za 11 wydań SAT Kuriera i 6 wydań drugiego naszego magazynu - dwumiesięcznika DIGI-TV.pl

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;
Na początku kwietnia ukaże się nowy numer Digi TV.pl 2/2009.

Uruchomiliśmy dwumiesięcznik - Magazyn DIGI-TV.pl - promocyjny, pierwszy numer ukazał się podczas SAT KRAK 2008 w połowie października. Nowe wydanie DIGI-TV.pl ukazało się w drugim tygodniu stycznia 2009 - nie będzie go w kioskach - tylko wysyłkowo lub w prenumeracie za 55zł/za 2009. Zainteresowanych otrzymaniem DIGI-TV.pl prosimy o opłacenie abonamentu za 145 zł (SAT Kurier + DIGI-TV.pl) lub jednego egzemplarza w ramach promocji prosimy o wpisanie się w panelu na stronie www.digi-tv.pl.

Od początku 2009 roku można  abonować 2 magazyny razem - 145zł  za 11 wydań SAT Kuriera i 6 wydań DIGI-TV.pl.

-- www.eroticards.pl - wszystko o erotyce w mediach i telewizji,

Poszukujemy moderatorów nowego portalu www.Digi-tv.pl oraz osób zainteresowanych współpracą w nowych serwisach lub dołączeniem do naszej redakcji. Prosimy pisać na adres [email protected], załączając CV oraz list motywacyjny.

- popularne są stałe działy:
Futbol w telewizji, czyli gdzie nadawane są transmisje meczów piłkarskich i Zmiany na orbicie, czyli dzienne zmiany kanałów cyfrowych na całej orbicie dostępnych w Polsce.

Czytelników serwisu internetowego zachęcamy do opłacania abonamentu rocznego drukowanej wersji w roku 2009.

Reklama w Internecie i w drukowanym SK za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

259 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...