reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orange Sport Info będzie kanałem FTA

dodano: 2009-04-03 18:29 | aktualizacja: 2009-04-03 21:06
autor: Jerzy Kruczek | źródło: orange/media2.pl

Orange sport info Telekomunikacja Polska poszła o krok dalej i startuje z drugim własnym kanałem telewizyjnym, tym razem informacyjnym, ale to tematyce sportowej - Orange Sport Info. To kolejny polski kanał z informacjami sportowymi, ale co interesujące będzie kanałem FTA, przeznaczonym do bezpłatnej dystrybucji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Utworzenie kanału Orange Sport Info to kolejny krok rozszerzający obecność Grupy TP w świecie mediów. Zaledwie osiem miesięcy temu uruchomiliśmy Orange Sport, do którego dziś ma dostęp blisko 300 tysięcy abonentów Cyfry+  i Telekomunikacji Polskiej . Orange Sport Info jest naszą odpowiedzią na realny popyt ze strony widzów na atrakcyjne kanały niekodowane - powiedział Dominique Lesage, dyrektor Grupy TP ds. Kontentu.

Główną pozycją w ramówce mają być serwisy informacyjne - "Sport raport" (emitowane od 7 do 23 co pół godziny) oraz trzy minutowy "Flesz" (emitowany od 7.15 do 22.45 co pół godziny).

- To będzie dynamiczne medium z najbardziej aktualnymi informacjami z całego świata
- powiedział Janusz Basałaj, redaktor naczelny .

Prócz serwisów informacyjnych w programie znajdą się też magazyny, wywiady i komentarze - będą to zarówno własne, autorskie programy jak i materiały producentów zewnętrznych. Ponadto, codziennie od poniedziałku do piątku, zaplanowana jest wieczorna rozmowa z gościem, będą to osoby związane ze sportem - zawodnicy, trenerzy i działacze, którzy będą komentować bieżące wydarzenia ze świata sportu.

Orange Sport Info
będzie w części programowo powiązany z Orange Sport, którego głównym atutem są transmisje na żywo piłkarskiej ekstraklasy. Podczas gdy transmisję meczów będzie można oglądać tylko w Orange Sport, materiały towarzyszące spotkaniom - czyli wywiady, opinie, analizy, podsumowania - będą nadawane również przez Orange Sport Info.

W Orange Sport Info będzie też można oglądać znany z Orange Sport program "Dwa Fotele" a w nim wywiady z postaciami ze świata sportu. Wśród magazynów znajdą się m.in.: "Dzień z mistrzem", "Ekstraklasa mini raport", "FIM Moto Show", "Magazyn FIBA", "Sport raport futbol", "Sport raport USA" oraz "Świat golfa".

W Orange Sport Info będzie można w weekendy obejrzeć transmisje wyścigów konnych
- na żywo z warszawskiego Służewca - ramówka charakterystyczna dla kanału informacyjnego pozwala pokazać taką transmisję - studio łączy się co 30 minut ze Służewcem i stacja pokazuje trwającą kilka minut gonitwę.

Orange Sport Info oraz Orange Sport będą dzieliły wspólny zespół redakcyjny, który liczy w tej chwili już 25 osób. Głównym wydawcą newsów w Orange sport Info Będzie Artur Kulikowski. Do zespołu dołączyła ostatnio m.in. Dorota Staszewska, wielokrotna mistrzyni świata i Europy w windsurfingu. Poprowadzi nowy magazyn oparty na spotkaniach z ikonami polskiego sportu, wspominającymi najlepsze momenty swojej kariery sprzed lat.

Co interesujące, podobno w dekoderach Orange na kanale 806 pojawiła się już testowa emisja Orange Sport Info. Nowa stacja ma być niekodowana (FTA) i dostępna z satelity Hot Bird - 13E z każdego zestawu satelitarnego oraz w sieciach kablowych, które podpiszą stosowne umowy z TP SA. Nowy kanał będzie można oglądać także za pośrednictwem Internetu oraz w telefonach komórkowych.

Można przypuszczać, iż kanał znajdzie się na tp. 110 (10,719 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4). Kilkanaście dni temu wyłączono z tej częstotliwości MTV Two, więc zrobiło się miejsce na nowy kanał.

Przy okazji kanał Orange Sport zmienił logo.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

209 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...