reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP nie będzie sprzedawać dekoderów

dodano: 2009-07-29 14:52 | aktualizacja: 2009-07-29 15:32
autor: Anita Dąbek/Janusz Sulisz | źródło: TVP

tvp Piotr Farfał, p.o. prezesa TVP, w wywiadzie udzielonym do "Gościa Niedzielnego", poinformował, że bezpłatny pakiet platformy satelitarnej TVP będzie obejmował PRAWIE wszystkie kanały dostępne obecnie drogą naziemną, chociaż jeszcze niedawno była jeszcze mowa o WSZYSTKICH stacjach. Jakie kanały zostały wykluczone? Tego nie wiemy. Do tego p.o. prezesa TVP podkreślił, że wybór i zakup dekoderów będzie zależeć wyłącznie od samego klienta, a TVP nie będzie na tym zarabiać.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oznacza to, że Telewizja Polska nie będzie zajmować się sprzedażą urządzeń do odbioru nowej oferty, a będzie sprzedawać jedynie specjalne karty kodowe (model znany z Telewizji na Kartę). Zdaniem Farfała koszt najtańszego zestawu będzie wynosił ok. 300 zł. Jednak osoby zainteresowane będą miały również możliwość zakupu odbiornika combo, który pozwoli na odbiór zarówno telewizji satelitarnej, jak i naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T).

Przypomnę, że oferta platformy satelitarnej TVP, która wystartuje jeszcze w 2009 roku (przyp. red. data jest utrzymywana w tajemnicy) i będzie składać się z dwóch pakietów. Pakiet podstawowy będzie bezpłatny, natomiast pakiet rozszerzony będzie oferowany płatnie.

Nie podano też w jakim systemie kodowania będzie kodowany pakiet TVP z satelity, ale plotki mówią o bardzo powszechnym systemie Conax, co gwarantowałoby natychmiastowy dostęp do kanałów TVP tysiącom posiadaczy odbiorników z wbudowanym Conax. W systemie Conax koduje też Telewizja na kartę (TNK).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 190 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) to urządzenie wspierające...

299 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

389 zł Więcej...
reklama