reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

tvscreen.pl: Wyzwanie Antarktyda. Globalne ocieplenie

dodano: 2009-11-09 13:18 | aktualizacja: 2009-11-09 13:40
autor: Anita Dąbek | źródło: tvscreen.pl

TV Screen Już od 9 listopada 2009 polscy widzowie, jako jedni z pierwszych w Europie, będą mogli obejrzeć unikatowy film dokumentalny Marka Terry „Wyzwanie Antarktyda. Globalne ocieplenie”, jeszcze przed jego oficjalnymi pokazami na grudniowej Konferencji  Klimatycznej Organizacji Narodów Zjednoczonych w Kopenhadze.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film, który powstał przy wsparciu naukowców i specjalistycznego sprzętu z NASA swoją polską premierę będzie miał w tvscreen.pl – internetowej platformie wideo na żądanie (www.tvscreen.pl).

Nagradzany na festiwalach, niezwykle ważny dla świata film dokumentalny został zrealizowany podczas wypraw na Antarktydę i skupia się na nowych odkryciach dotyczących dziury ozonowej, a co za tym idzie: malejącej populacji pingwinów i innych stworzeń zamieszkujących środowisko morskie, porastania roślinnością największych pustyń, podwyższania się temperatury na ziemi, topnienia lodowców i zwiększania się poziomu wód.

To dla mnie nieukrywana przyjemność, że będziemy mogli zaprezentować nasz film i odkrycia widzom w Polsce, jeszcze zanim zobaczą go uczestnicy i delegaci ze 192 krajów podczas Konferencji Klimatycznej ONZ w Kopenhadze - powiedział Mark Terry, prezes Polar CAP Productions i twórca dokumentu. Podejrzewam, ze polscy widzowie mogą być bardzo zaskoczeni tym, co znaleźliśmy w tym roku na Antarktydzie.

Cieszymy się, że właśnie w tvscreen.pl, po raz pierwszy w Polsce, zostanie udostępniony  poruszający ważne zagadnienia dla ludzi na całym świecie, doskonały dokument Marka Terry. – powiedział Leszek Mika prezes Digital Partners. Dystrybucja filmów poprzez wideo na żądanie w Internecie rozwija się w Polsce i na świecie w bardzo szybkim tempie. Pojawiają się kolejne tytuły, których pierwsze projekcje odbywają się właśnie w sieci. W tvscreen.pl poza takimi absolutnymi premierami widzowie mogą oglądać filmowe hity już chwilę po ich kinowym debiucie.

Po polskiej premierze w tvscreen.pl, dzięki współpracy Polar CAP oraz Programu Środowiskowego ONZ film „Wyzwanie Antarktyda. Globalne ocieplenie” zostanie wielokrotnie zaprezentowany podczas Konferencji Klimatycznej ONZ w Kopenhadze w dniach 7-18 grudnia 2009. Pokazy dokumentu są częścią kampanii Narodów Zjednoczonych “Seal the Deal” nawołującej to działań finalizujących międzynarodowe umowy i porozumienia dotyczące zmian klimatu. Projekcje odbędą się podczas wystawy w Bella Centre w Kopenhadze. Planowane jest również stałe prezentowanie zwiastuna filmu na gigantycznym telebimie w centrum Kopenhagi i w pociągu „Climat Express” wożącym delegatów pomiędzy Brukselą i Kopenhagą.

W Konferencji Klimatycznej weźmie udział ponad 190 ministrów i przywódców oraz ponad 11 tyś uczestników z całego świata. Delegaci spotkają się m.in. w celu ratyfikowania nowego międzynarodowego traktatu klimatycznego, który wejdzie w życie, gdy wygasną zobowiązania Protokołów z Kioto - w 2012 .

“Wyzwanie Antarktyda. Globalne ocieplenie” nagradzany na festiwalach
Silver Sierra Award dla najlepszego filmu o środowisku na Yosemite International Film Festival w Kanadzie. Hive Award dla najlepszego dokumentu o środowisku i ekologii na International Film Festival Ireland. Najlepsze zdjęcia w kategorii Zmiany klimatu na Environmental & Wildlife Film Festival w New Delhi w Indiach.
 
„Wyzwanie Antarktyda. Globalne ocieplenie” podobnie jak pozostałe produkcje dostępne na www.tvscreen.pl, będzie można oglądać w dwóch opcjach jakości, zarówno odtwarzając je bezpośrednio z serwera tvscreen.pl, jak i po pobraniu na komputer osobisty. W najbliższym czasie platforma planuje wprowadzić również możliwość pobierania materiałów w najwyższej jakości (HD).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...