reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TP z nowym dekoderem HD od Sagem

dodano: 2009-11-27 23:55 | aktualizacja: 2009-11-29 23:52
autor: Janusz Sulisz | źródło: media2/inf. wł.

logo TP nowe tpsa W 2010 roku Telekomunikacja Polska zamierza wprowadzić nowe dekodery HD PVR marki Sagem, wyposażone w wymienny twardy dysk o pojemności 160 GB i możliwość odbioru kanałów w wysokiej rozdzielczości. Dekoder Sagem został zaprezentowany podczas Media Summit, który odbył się w dniach 19 - 20 listopada 2009 roku w Hotelu Radisson Blu w Warszawie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Użytkownik dekodera Sagem otrzyma dostęp do cyfrowej telewizji z trzech źródeł: z satelity, IPTV via sieć i z naziemnych multipleksów cyfrowych MPEG4. Dodatkowo będzie usługa VOD - wypożyczalnia filmów z wideo na życzenie oraz dostęp do zasobów Internetu. Docelowo urządzenie ma pełnić funkcję cyfrowej biblioteki domowej, która pozwala m.in. na zarządzanie zdjęciami, grami oraz innymi plikami multimedialnymi. Wraz ze wprowadzeniem na rynek nowego dekodera, operator wzbogaci swoją ofertę w kanały HD.Panel tylny dekodera Sagem dla oferty Orange we Francji (tam był też prezentowany) i Polsce (pokazano na Media Summit 2009), to m.in. wyłącznik sieciowy, zasilanie z zewn. zasilacza 12V, złącze Ethernet (oznaczone jako Livebox). Pod spodem tego złącza jest USB, obok RCA dla audio analogowego L/P i cyfrowego (oznaczone jako Num.). Dalej są HDMI i dwa złącza Scart (TV i Aux). Wejście i wyjście antenowe przeznaczone są dla podłączenia anteny naziemnej do odbioru z multipleksów DVB-T. Po prawej jest tylko wejście LNB dla konwertera anteny satelitarnej. Z boku bardzo nietypowo umieszczono wyjmowany dysk do zapisu nagrań.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

369 zł Więcej...