reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Kraków bez kultury, ale będzie TVP Wilno

dodano: 2010-01-19 12:29 | aktualizacja: 2010-01-19 15:53
autor: Janusz Sulisz | źródło: GW

TVP Kraków W 2010 roku na antenie TVP Kraków zabraknie programu kulturalnego Wejściówka, porannego programu informacyjnego, programów Kundel bury i kocury, Pory na seniora, Kronika Sportowa pojawi się tylko w niedzielę. Zabraknie także studia dokumentu Kontrapunkt. Pozostaną za to Tematy Dnia i Bez krawata. Wszystko to spowodowane jest zmniejszeniem budżetu telewizji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W wieczornej Kronice może się znaleźć tylko jeden nowy materiał - pozostałe będą powtórkami z dnia. Cięcia planowane na 2010 rok budzą wiele kontrowersji. Witold Gadowski, poprzedni szef TVP Kraków (odwołany przed rokiem), jest zbulwersowany ostrymi cięciami. Jego zdaniem TVP Kraków słynął z programów kulturalnych i nie będzie już tą samą stacją, co kiedyś. Podkreślił, że sam podałby się do dymisji, gdyby miał zrezygnować z tylu programów.

Kolejną kwestią są zwolnienia, których obawiają się pracownicy ośrodka na krakowskich Krzemionkach. Jednak na razie nie wiadomo nic w tej sprawie.

Zaskoczenie jest tym większe, że Telewizja Polska szuka oszczędności obcinając fundusze regionalnym ośrodkom TVP (w tym w Krakowie) oraz strasząc, że wiosną może braknąć pieniędzy na płace dla pracowników, ale za pojawiły się plany utworzenia nowej stacji telewizyjnej dla zagranicy - TVP Wilno.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...