reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Teledyski dobrze wypadają w mobilnej telewizji

dodano: 2010-06-01 12:39 | aktualizacja: 2010-06-01 15:02
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Eska tv

Eska TV Logo Ponad 60% widzów mobilnej telewizji uważa, że właśnie teledyski najlepiej ogląda się w mobilnej telewizji (DVB-H). Co siódmy użytkownik telewizji cyfrowej z oferty programowej wybiera właśnie muzyczne klipy wideo. Większość - aż 79% ogląda mobilną telewizję w tramwajach, autobusach i pociągach. Te treści dostarcza do platformy mobilnej właśnie Eska TV – pierwsza w Polsce stacja muzyczna, która dołączyła do mobilnej cyfryzacjiProsimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Średni czas oglądania to 107 minut. Jedna czwarta widzów oczekuje od mobilnej telewizji muzyki i rozrywki. 

Najbardziej cieszy mnie to, że widzowie wysoko oceniają jakość prezentowanych teledysków na ekranach urządzeń przenośnych – komentuje wyniki badań Igor Nurczyński, dyrektor programowy i szef projektu Eska TV i dodaje, że dla wielu osób wysoka jakość obrazu i dźwięku w komórce była sporym zaskoczeniem.

Eska TV jest dostępna na platformie DVB-H od jesieni ubiegłego roku. Do odbioru platformy potrzebne jest urządzenie wyposażone w odpowiedni tuner lub przystawka pełniąca rolę tunera. Obecnie usługa telewizji mobilnej jest dostępna w 11 miastach w Polsce.

Badanie GFK Polonia zostało przeprowadzone w grudniu 2009 roku. Zaproszeni do badania uczestnicy testu otrzymali na 16 dni telefon komórkowy lub przystawkę umożliwiającą odbiór telewizji mobilnej. W teście wzięło udział 100 uczestników. Próba badawcza miała charakter celowo-kwotowy. Stanowili ją użytkownicy telefonów komórkowych w wieku od 16 do 49 roku życia, o średnich miesięcznych dochodach netto gospodarstwa domowego powyżej 3 tyś. zł. oraz średnich miesięcznych, wydatkach na telefon komórkowy 50 zł lub więcej. Kwotowaniu podlegały takie zmienne jak wiek oraz płeć.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...