Eredivisie w Polsacie Futbol od 6 sierpnia

dodano: 2010-08-02 12:36 | aktualizacja: 2010-08-02 13:23
autor: Anita Dąbek | źródło: polsatsport.pl

Polsat Futbol Piłkarze Twente Enschede wywalczyli w sobotę, 31 lipca br. wieczorem Superpuchar Holandii. Mistrzowie kraju pokonali Ajax 1:0 (1:0). Czerwoną kartkę, podobnie jak na mundialu w RPA, zobaczył w tym meczu urugwajski napastnik klubu z Amsterdamu - Luis Suarez. Jedyna bramka spotkania, które odbyło się w Amsterdamie, padła w ósmej minucie po strzale Luuka de Jonga. Ajax już od 42. minuty musiał grać w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Suareza (za faul).

Urugwajczyk został usunięty z boiska również w niedawnym ćwierćfinałowym spotkaniu mistrzostw świata w RPA z Ghaną, wygranym przez "Urusów" w rzutach karnych. Wówczas w ostatniej minucie dogrywki Suarez zatrzymał piłkę ręką na linii bramkowej.

W najbliższy piątek rozpocznie się kolejny sezon relacji z rozgrywek Eredivisie - z pierwszej kolejki 3 transmisje na żywo w Polsacie Futbol:

piątek, 6 sierpnia, godz. 20.00: Roda JC - FC Twente Enschede
sobota, 7 sierpnia, godz. 20.45: Heerenveen - PSV Eindhoven
niedziela, 8 sierpnia, godz. 14.30: Groningen - Ajax Amsterdam