reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

2010 udanym rokiem dla kanałów BBC Worldwide

dodano: 2011-01-14 12:58 | aktualizacja: 2011-01-14 14:02
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: BBC Worldwide

BBC Worldwide Rok 2010 okazał się bardzo udany dla kanałów tematycznych BBC Worldwide CBeebies, BBC Entertainment, BBC HD, BBC Knowledge oraz BBC Lifestyle. W 2010 roku portfolio kanałów tematycznych BBC uzyskało zasięg na poziomie 80% dorosłych widzów (w wieku 16 – 49 lat) z dostępem do platformy Cyfrowy Polsat. Kanały miały też największy udział w oglądalności spośród wszystkich międzynarodowych nadawców tej platformy (3,5%), wśród widzów dorosłych o wyższym wykształceniu i wyższych dochodach.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
CBeebies, kanał pokazujący cieszące się ogromną popularnością na całym świecie programy, takie jak ZingZillas, Potrafię gotować i Waybuloo, nadal wymieniany jest jako ulubiony kanał dziecięcy przez dorosłych, którzy mają małe dzieci. W czasie 36 miesięcy obecności w ofercie Cyfrowego Polsatu, CBeebies aż przez 34 z nich utrzymywał się na pierwszej pozycji wśród kanałów dziecięcych (badania osób dorosłych w wieku 16-49 lat, z dziećmi w wieku od 0 do 9 lat, z dostępem do Cyfrowego Polsatu).

BBC Knowledge, na antenie którego w 2011 roku zobaczymy między innymi nową serię magazynu Top Gear, a także seriale Cuda układu słonecznego i dokumenty z wielokrotnie nagradzanego cyklu Horyzonty, umocnił swą pozycję na polskim rynku w 2010 roku. Od lipca do grudnia 2010 roku BBC Knowledge plasował się na drugim miejscu wśród międzynarodowych kanałów dokumentalnych, obecnych w ofercie Cyfrowego Polsatu (wśród mężczyzn i dorosłych w wieku 16-49 lat). W roku 2010 był jednym z zaledwie dwóch kanałów dokumentalnych, które zanotowały w ofercie platformy wzrost udziału w oglądalności w porównaniu z rokiem 2009 (wśród dorosłych w wieku 16-49 lat).

Nowa, 15. już seria programu Top Gear będzie miała premierę na antenie BBC Knowledge 1 lutego 2011 roku. Przez cały rok 2010 magazyn ten zbierał znakomite recenzje, okazał się też jednym z najbardziej popularnych programów, prezentowanych na kanałach dokumentalnych. W 2010 roku uzyskał niesamowity wynik: aż 46% widzów dorosłych (powyżej 16. roku życia) z dostępem do Cyfrowego Polsatu obejrzało przynajmniej jeden odcinek Top Gear.
 
W 2010 roku polscy widzowie docenili również wyjątkowe programy emitowane na kanale BBC Lifestyle. W pierwszej połowie roku BBC Lifestyle okazał się drugim pod względem popularności kanałem wśród kobiet w wieku 16-49 lat – abonentek Cyfrowego Polsatu (badania przeprowadzono w okresie od stycznia do czerwca 2010, wśród kobiet 16-49, w domach z dostępem do Cyfrowego Polsatu). Rok 2011 powinien okazać się równie udany dla BBC Lifestyle, widzowie będą mogli bowiem zobaczyć najlepsze programy kulinarne, prowadzone przez prawdziwe gwiazdy świata kuchni. Wśród tegorocznych premier możemy spodziewać się programów takich jak Gordon Ramsay: Najlepsza restauracja, Mistrz kuchni: Zawodowcy oraz trzeciej serii cyklu Zapraszam do stołu.

Na 2011 rok kanał BBC Entertainment planuje dalszy rozwój – w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy zyskał większą popularność wśród młodszych widzów, korzystających z oferty Cyfrowego Polsatu. Od 2009 do 2010 roku udział widzów w wieku 16-34 lat w oglądalności BBC Entertainment wzrósł o 15%. W nowym roku kanał zamierza kontynuować tę tendencję pracując nad osiągnięciem jeszcze lepszych wyników. Powinny pomóc w tym premiery nowych odcinków popularnego serialu Budząc zmarłych, cenionego przez krytyków serialu Sherlock oraz cyklu programów mistrza kontroli umysłu, Derrena Browna.

Ian McDonough, Senior Vice President i General Manager EMEA, BBC Worldwide Channels powiedział:
- Rok 2010 okazał się przełomowy dla kanałów z portfolio BBC w Polsce, ponieważ coraz więcej widzów odkrywa nasze wyjątkowe programy i docenia ich jakość, różnorodność i wartość merytoryczną. Wszystkie nasze kanały odnotowały w zeszłym roku znaczące sukcesy.

Dane: Nielsen Audience Measurement


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oglądalność


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...