reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Protesty przeciwko likwidacji TVP Historia

dodano: 2011-01-26 10:35 | aktualizacja: 2011-01-26 13:10
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: presserwis

TVP Historia Działająca w Telewizji Polskiej "Solidarność" protestuje przeciwko likwidacji kanału TVP Historia, który ma zostać przekształcony w TVP Dokument. Związek wystąpił już do władz TVP w tej sprawie. Według niego, nowo powstający kanał dokumentalny powinien być osobnym produktem, a nie zastępować TVP Historia, "który jest już marką na rynku".Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zarząd TVP chce usunąć ze swojego portfolio TVP Historia, ponieważ - jak tłumaczy - ma on niską oglądalność, a jego udziały w rynku nie są satysfakcjonujące w stosunku do poniesionych nakładów (ponad 40 mln zł). Opierając się na analizie pozycji innych kanałów tematycznych o profilu dokumentalnym oraz ich wysokim udziale w rynku, można prognozować, że TVP Dokument zyska uznanie widzów.

Te argumenty jednak nie trafiają do związkowców z "Solidarności". Zarząd, mimo sprzeciwów, nie zmieni raczej decyzji w tej sprawie. Według niego, zmiana, która ma nastąpić, nie jest likwidacją TVP Historia, lecz przemianą profilu kanału na dokumentalny. Nowa stacja będzie kierowana do szerszej publiczności, przez co powinna przynieść lepsze wyniki.

Przypomnijmy, że w maju 2009 r. z kanału o tematyce historycznej zrezygnowała także Grupa TVN. Jej udziały w Discovery Historia odkupił były wspólnik - Discovery Networks Central Europe.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...