reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Protesty przeciwko likwidacji TVP Historia

dodano: 2011-01-26 10:35 | aktualizacja: 2011-01-26 13:10
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: presserwis

TVP Historia Działająca w Telewizji Polskiej "Solidarność" protestuje przeciwko likwidacji kanału TVP Historia, który ma zostać przekształcony w TVP Dokument. Związek wystąpił już do władz TVP w tej sprawie. Według niego, nowo powstający kanał dokumentalny powinien być osobnym produktem, a nie zastępować TVP Historia, "który jest już marką na rynku".Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zarząd TVP chce usunąć ze swojego portfolio TVP Historia, ponieważ - jak tłumaczy - ma on niską oglądalność, a jego udziały w rynku nie są satysfakcjonujące w stosunku do poniesionych nakładów (ponad 40 mln zł). Opierając się na analizie pozycji innych kanałów tematycznych o profilu dokumentalnym oraz ich wysokim udziale w rynku, można prognozować, że TVP Dokument zyska uznanie widzów.

Te argumenty jednak nie trafiają do związkowców z "Solidarności". Zarząd, mimo sprzeciwów, nie zmieni raczej decyzji w tej sprawie. Według niego, zmiana, która ma nastąpić, nie jest likwidacją TVP Historia, lecz przemianą profilu kanału na dokumentalny. Nowa stacja będzie kierowana do szerszej publiczności, przez co powinna przynieść lepsze wyniki.

Przypomnijmy, że w maju 2009 r. z kanału o tematyce historycznej zrezygnowała także Grupa TVN. Jej udziały w Discovery Historia odkupił były wspólnik - Discovery Networks Central Europe.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

250 zł Więcej...

Adapter USB-C 8in1 hub wielofunkcyjny

Adapter 8in1 (przejściówka) USB-C do laptopa na HDMI, 2xUSB3.0, SD,...

199 zł Więcej...

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

249 zł Więcej...
reklama