reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Wiosna w TVP Seriale

dodano: 2011-03-11 17:01 | aktualizacja: 2011-03-11 17:15
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: TVP

TVP Seriale Wiosną TVP Seriale proponuje największe nowości tego gatunku. Serial kryminalny „Instynkt” widzowie kanału zobaczą w środy o 20.05, dzień przed premierą w Dwójce oraz serial obyczajowy „Chichot losu” w piątek o 20.05. Ponadto ten kanał wyemituje przeboje Telewizji Polskiej ostatnich lat, kultowe seriale komediowe, obyczajowe i historyczne oraz cieszące się niezmienną popularnością wśród widzów telenowele. Nie zabraknie też najlepszych polskich seriali sensacyjnych  i kryminalnych.



Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W wiosennej ramówce zaplanowano popularne seriale zagraniczne. Wśród nowości znalazły się: „Doktor Martin” i „Instynkt wilka”. Do wiosennych propozycji wchodzą również nowe odcinki z drugiego sezonu amerykańskiego serialu „Siostra Jackie”.

Oferta dla młodych widzów obejmuje seriale, na których wychowało się już kilka pokoleń Polaków: „Samochodzik i templariusze” oraz „Przygody psa Cywila” i „Karino”.

SERIALOWE NOWOŚCI TVP

„Instynkt” (środa 20.05)  
Współczesny serial kryminalny z intrygującą bohaterką w roli głównej. Anna Oster (w tej roli Danuta Stenka) to tajemnicza i atrakcyjna pani komisarz z wydziału dochodzeniowo-śledczego stołecznej komendy policji. Dzięki swemu wyjątkowemu instynktowi komisarz Oster rozwiązuje, wraz ze swoim młodszym partnerem, Piotrem Tarkowskim (Szymon Bobrowski), skomplikowane zagadki kryminalne. Anna Oster ma za sobą  tajemniczą przeszłość, która powoli będzie odsłaniać się przed widzem i... przed nią samą. Co kryje przeszłość pani komisarz? Jakie wydarzenia zaważyły na jej życiu? „Instynkt” to serial z podwójną tajemnicą: w każdym odcinku zostaje rozwikłana zagadka zbrodni, a kolejne epizody zbliżają nas do poznania tajemnicy głównej bohaterki. Serial „Instynkt” widzowie kanału TVP Seriale zobaczą dzień przed premierą w Dwójce!

„Chichot losu” (piątek 20.05)  
Serial obyczajowy na motywach powieści Hanki Lemańskiej. 30-letnia psycholożka Joanna (w tej roli Marta Żmuda-Trzebiatowska) to typowa „japiszonka”. Jest singielką, ma świetną pracę, przyjaciółki, pozostaje w luźnym związku. Pewnego dnia Joanna podejmuje się kilkudniowej opieki nad dziećmi swojej przyjaciółki Elżbiety, która dzień później  ginie w wypadku samochodowym. Joanna zostaje tymczasową opiekunką jej dzieci: Karola i Agnieszki. Ta dramatyczna sytuacja wywraca życie głównej bohaterki do góry nogami. Z rozrywkowej, skupionej na sobie singielki, Joanna musi przeobrazić się w odpowiedzialną opiekunkę dwójki dzieci i całkowicie zrezygnować z dotychczasowego stylu życia. Z dnia na dzień traci pracę. Na szczęście, los sprawi, że znajdzie się ktoś, kto ją będzie wspierał. W rolach głównych występują Marta Żmuda-Trzebiatowska i Mateusz Damięcki.  

NAJWIĘKSZE SERIALOWE PRZEBOJE OSTATNICH LAT

„Ranczo” (poniedziałek, godz. 20.05)
Najpopularniejsza komedia ostatnich sezonów, pokazująca w zabawny sposób „duszę Polaka”. Znakomita propozycja dla sympatyków pełnej podtekstów rozrywki, która czerpie inspiracje wprost z naszej rzeczywistości i codziennych relacji międzyludzkich. Serial zawiera wątki nawiązujące do współczesnych realiów, a wszystko przedstawione jest w zabawnych dialogach obnażających typowe polskie kompleksy i przywary. W serialu pojawia się wiele aktorskich osobowości: Cezary Żak, Ilona Ostrowska, Paweł Królikowski, Marta Lipińska, Leon Niemczyk, Jacek Kawalec, Dorota Chotecka, Grzegorz Wons, Wojciech Wysocki i inni.

„Ojciec Mateusz” (środa, godz. 21.00)
Bijący rekordy popularności polski serial zrealizowany w oparciu o kultowy włoski format „Don Matteo”. Serial o wyraźnym zabarwieniu sensacyjno-kryminalnym, którego atutem jest doskonała obsada i znakomity scenariusz. Akcja rozgrywa się w Sandomierzu i jego okolicach. Powracający z misji na Białorusi ksiądz Mateusz (Artur Żmijewski) zostaje proboszczem w niewielkiej parafii. Nowy proboszcz okazuje się człowiekiem dobrze znającym życie, mającym też prawdziwy talent do rozwiązywania kryminalnych zagadek.

SERIALE KULTOWE  

„Czterdziestolatek” (poniedziałek, godz. 18.50)
Opowieść o warszawskiej rodzinie Karwowskich. Serial zrealizowany przez Jerzego Gruzę, który stwierdził, że dla niego główny bohater „Czterdziestolatka” był Woody Allenem Polski lat 70. Idealista, pozbawiony sprytu, trochę fajtłapa, uczciwy i naiwny marzyciel. Śmieszność bohatera polegała na tym, że wszystkie zalecenia „odgórne”, nawet te absurdalne, traktował serio i próbował je realizować. Stefan i Madzia Karwowscy (Andrzej Kopiczyński i Anna Seniuk) – właściciele mieszkania w bloku i małego fiata, kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi (Irena Kwiatkowska) i karierowicz Maliniak (Roman Kłosowski) – to dziś kultowe postaci polskiego kina.

„Królowa Bona” (wtorek, godz. 18.50)                           
Zrealizowany z wielkim rozmachem serial historyczny, przedstawiający dzieje I Rzeczypospolitej w pierwszej połowie XVI wieku. Był to czas dynamicznego wzrostu znaczenia i potęgi Polski na arenie międzynarodowej. Siła polityczna, gospodarcza i militarna państwa Jagiellonów szła w parze z rozwojem kulturalnym. Bona Sforza królową Polski została w 1518 roku. Szybko zyskała duży wpływ na swojego męża – Zygmunta Starego. Była postacią kontrowersyjną. Miała zagorzałych zwolenników i zaciekłych wrogów. Pierwsi cenili ją za mądrość, przenikliwość i dalekowzroczność w sprawach politycznych. Drudzy zarzucali jej zuchwałość, despotyzm, żądzę władzy i mieszanie się do polityki. Serial Janusza Majewskiego ukazuje Bonę jako kobietę twardą, rozsądną władczynię, która wszakże nie zdołała osiągnąć zamierzonych celów. W tytułowej roli znakomita Aleksandra Śląska.  
 
„Przygody pana Michała” (czwartek, godz. 18.50)                                                              

Telewizyjna wersja kinowego przeboju „Pan Wołodyjowski”. Scenariusz oparty na trzeciej części „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Serial opowiada historię pułkownika Michała Wołodyjowskiego (w tej roli Tadeusz Łomnicki), który dla ratowania Ojczyzny przed zakusami najeźdźcy porzuca klasztorny habit i staje do walki z wrogiem. Oprócz dramatycznych losów głównego bohatera, film – za sprawą postaci Onufrego Zagłoby (Mieczysław Pawlikowski) – posiada wątek komediowy. W tej postaci zawarł autor wady narodowe ówczesnej polskiej szlachty.

„Wojna domowa” (czwartek, godz. 19.20) 
Satyryczna opowieść o losach dwóch rodzin, które borykają się z problemami dorastających dzieci. Anula i Paweł są typowymi przedstawicielami młodzieży lat 60. Marzą o wolności i dorosłości. Łatwo ulegają modom, zwłaszcza tym zachodnim. Ich opiekunowie, choć mają dobre intencje, nie radzą sobie z wyzwaniami stawianymi im przez dzieci i normy obyczajowe PRL. To staje się powodem wielu komicznych pomyłek. Scenariusz serialu powstał na podstawie książki, zawierającej felietony publikowane przez Mirę Zientarową na łamach „Przekroju” w latach 50. i 60. ubiegłego stulecia. Autorka z niezwykłym poczuciem humoru i ironią, opisywała stosunki rodzinne oraz obyczajowość polskiego społeczeństwa. To zapewniło telewizyjny sukces „Wojny domowej” (reż. Jerzy Gruza). Pierwszych siedem odcinków spotkało się z tak entuzjastycznym przyjęciem, że zdecydowano się wyprodukować kolejnych osiem części. W serialu występują m.in.: Alina Janowska, Irena Kwiatkowska, Kazimierz Rudzki, Jarema Stępowski, Elżbieta Góralczyk, Krzysztof Janczar.

SERIALE KRYMINALNE

„Ekstradycja II” (poniedziałek, godz. 21.50)
Kontynuacja losów bohatera serialu „Ekstradycja” komisarza Halskiego (Marek Kondrat).
Olgierd Halski to człowiek w sile wieku, zmęczony i sponiewierany przez los. Zmaga się nie tylko z mafią rosyjską i łotewską, nie tylko z dziennikarzami i zwierzchnikami, lecz także z najbliższymi i…  własnym sumieniem. W serialu nie brakuje pościgów i efektów specjalnych. Jednak bardziej przypomina on tzw. czarne kryminały z ich pesymistycznym obrazem rzeczywistości – korupcją, obłudą, cynizmem i niesprawiedliwością. Takim ludziom jak Olgierd trudno odnaleźć się w podobnym świecie. Ścigając bandytów i tropiąc afery, sięgające szczytów władzy, musi jednocześnie ochronić w sobie to, co czyste – miłość do córki i wierność własnemu kodeksowi etycznemu.

„Fałszerze. Powrót sfory” (wtorek, godz. 21.50)
Kontynuacja losów bohaterów serialu „Sfora”. Opowieść o przyjaźni i zemście. Historia pełna napięcia i ryzykownych akcji stróżów prawa i ich przeciwników. Na rynku pojawia się duża ilość znakomicie podrobionych banknotów euro. Policjant i prokurator, tropiąc przestępców zbiegłych z więzienia, trafiają na ślad afery związanej z drukiem fałszywych pieniędzy.  W trakcie śledztwa odkrywają kolejne „przekręty” o międzynarodowym zasięgu. Skoordynowana akcja policjantów i oddziału antyterrorystycznego doprowadza do  spektakularnego ujęcia ostatniego fałszerza. Występują: Krzysztof Kolberger, Marcin Dorociński, Artur Żmijewski, Karolina Gruszka, Paweł Królikowski, Sławomir Orzechowski, Radosław Pazura, Paweł Wilczak.
 
„Oficer” (środa, godz. 21.50)
Akcja serialu toczy się w Warszawie. Młodzi bandyci, m.in. Grand (Paweł Małaszyński), Juby (Eryk Lubos) i Zidane (Rafał Cieszyński) próbują przejąć władzę w „mieście” z rąk – od lat rządzącego przestępczym światkiem – Topora (Krzysztof Globisz). Wyszkoleni w Legii Cudzoziemskiej, są brutalni i bezwzględni. Tytułowym bohaterem jest Tomasz Kruszyński – pseudonim „Kruszon” (Borys Szyc), młody oficer policji, który ze swym partnerem Rysiem (Andrzej Chyra) pracuje nad rozbiciem siatki przestępców. Obok nich w serialu pojawia się Aldona (Magdalena Różczka), kobieta piękna i niezależna. Razem tworzą trójkąt pełen napięć i emocji. Kruszon to symbol policjantów nowej generacji. Z pozoru luzak z warszawskiej Pragi, w rzeczywistości jest inteligentnym i przebiegłym policjantem. Doskonale odnajduje się w środowisku przestępczym, co ułatwia mu wnikanie w mafijne struktury i rozpracowywanie ich od środka.

„Pitbull” (czwartek, godz. 21.50)  
Głównymi bohaterami są oficerowie z Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Policji. Serial przedstawia, w realistyczny sposób, brutalny i mroczny świat zbrodni, z którym się stykają. Policjanci tropią morderców, walczą  z przestępcami wymuszającymi haracze, z handlarzami narkotyków. W tym świecie nie obowiązują żadne reguły. Policjanci muszą być cyniczni i bezwzględni. Od przestępców dzieli ich bardzo cienka linia – czy któryś ją przekroczy? Występują m.in.: Marcin Dorociński, Andrzej Grabowski, Krzysztof Stroiński, Janusz Gajos, Weronika Rosati, Małgorzata Foremniak, Danuta Stenka i inni.

„Glina” (piątek, godz. 21.50)        
Opowieść o miłości, śmierci i nienawiści, o emocjach tak skrajnych, że popychają do zbrodni. Głównym bohaterem jest oficer policji z wydziału zabójstw Andrzej Gajewski (Jerzy Radziwiłowicz), mężczyzna po czterdziestce, twardy, uparty, pozbawiony złudzeń, nie znoszący kompromisów i układów. Jak mówią koledzy, „zawsze były z nim kłopoty, ale ma jedną zaletę – nie da się skorumpować, nigdy nie bierze forsy”. Dźwiga spory bagaż doświadczeń, jest zgorzkniały, zamknięty w sobie, często w sprawach osobistych i zawodowych kieruje się przeczuciem.
 
ULUBIONE TELENOWELE

„M jak miłość” (poniedziałek – piątek , godz.  14.15; niedziela, godz. 15.00)
Ulubiona telenowela Polaków. To opowieść o trzypokoleniowej rodzinie Mostowiaków. Seniorzy rodu – Barbara i Lucjan Mostowiakowie wiodą szczęśliwe życie, na ogół pozbawione kłótni i nieszczęść, lecz  ich dzieciom układa się różnie. Głównym wątkiem serialu jest oczywiście tytułowa miłość. Występują m.in.: Teresa Lipowska, Witold Pyrkosz, Dominika Ostałowska, Małgorzata Kożuchowska, Kacper Kuszewski, Katarzyna Cichopek.  Od poniedziałku do piątku zapraszamy na odcinki z pierwszego sezonu telenoweli, w niedziele – na premierowe odcinki z ostatniego tygodnia (za TVP 2).
     
„Barwy szczęścia” (poniedziałek – piątek, godz. 19.00)
Kolejny serial obyczajowy twórców „M jak miłość". To historia z życia wzięta, opowiadająca o codziennych sprawach, radościach i troskach, pełna miłosnych uniesień, ale także intryg, zdrad i kłamstw. Miejscem akcji jest spokojna ulica Zaciszna na obrzeżach Warszawy. Lokalną społeczność tworzą mieszkańcy, którzy żyją tu od lat i doskonale się znają. Niebawem na Zacisznej pojawiają się jednak nowi mieszkańcy, którzy wprowadzają się do świeżo zbudowanego osiedla "Pod sosnami". Czy ich szczęście będzie miało inne barwy? W serialu, obok znanych i lubianych aktorów (Olaf Lubaszenko, Sławomira Łozińska,  Zbigniew Buczkowski, Marzena Trybała) pojawiają się wschodzące gwiazdy polskiego filmu, które dzięki „Barwom szczęścia” zyskują coraz większą popularność i zdobywają sympatie widzów.

SERIALE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

„Samochodzik i templariusze” (reż. Hubert Drapella)
Serial zrealizowany w 1971 roku na podstawie powieści Zbigniewa Nienackiego „Pan Samochodzik i templariusze”. Tytułowy bohater Pan Samochodzik – historyk sztuki i detektyw - amator oraz posiadacz niezwykłego samochodu, poszukuje ukrytych skarbów templariuszy. Pomagają mu w tym zaprzyjaźnieni harcerze. W serialu występuje czołówka polskich aktorów: Stanisław Mikulski, Ewa Szykulska, Danuta Szaflarska, Alina Janowska.   

„Przygody psa Cywila” (reż. Krzysztof Szmagier)                                                     
Serial utrzymany w konwencji kina kryminalno-komediowego. Udany duet stworzyli w nim Krzysztof Litwin jako nieco flegmatyczny i nieporadny sierżant milicji Walczak oraz wilczur Bej, w roli jego wiernego towarzysza i pomocnika. Reżyser zadbał, by filmowy Cywil nie cierpiał na brak niebezpiecznych przygód. Kazał mu tropić groźnych bandytów, chronić dzieci przed wybuchem niewypału, a nawet skakać ze spadochronem. W serialu znalazło się też miejsce na momenty bardziej liryczne, ukazujące przyjaźń człowieka i psa. Dlatego „Przygody psa Cywila” spodobają się nie tylko wielbicielom mocnych wrażeń, lecz także miłośnikom zwierząt.

„Karino” (reż. Jan Batory)
Grażyna, młoda lekarka weterynarii podejmuje swoją pierwszą pracę w stadninie koni.  Ratuje od śmierci Karino – źrebaka, którego wychowuje, szkoli i leczy. Z pomocą  doświadczonego trenera doprowadza Karino do zwycięstwa w Wielkiej Pardubickiej. Obsada: Claudia Rieschel, Karol Strasburger, Zdzisław Maklakiewicz, Władysław Hańcza, Leon Niemczyk, Zygmunt Kęstowicz.

SERIALE ZAGRANICZNE
 
„Siostra Jackie III” (ang. Nurse Jackie) (niedziela, godz. 20.50)
Nowe odcinki popularnego amerykańskiego serialu z gatunku czarnej komedii. Siostra Jackie to pielęgniarka cierpiąca na silne bóle pleców, które łagodzi za pomocą narkotycznych środków. Mimo choroby i uzależnienia, jest  podporą oddziału ratunkowego szpitala Wszystkich Świętych na Manhattanie. W tytułowej roli – Edie Falco – gwiazda serialu „Rodzina Soprano”. W ubiegłym roku serial został uhonorowany dwiema nagrodami Emmy. Nominowany był w ośmiu kategoriach. „Siostra Jackie” ma na swoim koncie także nominację do Złotego Globu dla Edie Falco w kategorii „najlepsza aktorka serialu komediowego”.
 
„Doktor  Martin” (ang. „Doc Martin”) (piątek, godz. 20.05)
Doktor Martin Ellingham (Martin Clunes) porzuca dobrze zapowiadającą się karierę chirurga. Po tym, jak jego lęk przed krwią zamienił się w obsesję, postanawia zostać lekarzem rodzinnym. Przeprowadza się z tętniącego życiem Londynu do spokojnego miasteczka Portwenn w Kornwalii. Widz w klimacie iście angielskiego humoru zostaje wprowadzony w świat małomiasteczkowej Anglii.
 
„Instynkt wilka” (norw. „Varg Veum”) (niedziela, godz. 22.15)
Sześć pełnometrażowych filmów opartych na bestsellerowych kryminałach norweskiego pisarza Gunnara Staalesena. Stworzył on postać prywatnego detektywa, tajemniczego Varga Veuma. Wiemy jedynie, że jest rozwiedziony i ma syna. Inne fakty z przeszłości Veuma ujawniane są stopniowo w trakcie rozwiązywania przez niego kolejnych zagadek kryminalnych. Trond Espen Seim, który wcielił się w postać śledczego, został okrzyknięty norweskim Bradem Pittem. W Polsce znany jest przede wszystkim z filmów „Hawaje, Oslo” i „Księga Diny”. 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...