reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Zaginione plemiona” w Discovery World

dodano: 2011-06-20 13:34 | aktualizacja: 2011-06-20 13:35
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Discovery World

Discovery World Pamiętacie przygody Marka i Olly’ego wśród papuaskich Kombai? Jedzone przez nich tłuste larwy, budowany na kilkudziesięciu metrach nad ziemią dom na drzewie i przygotowywane przez nich w środku dżungli pułapki na dzikie świnie? Tym razem Mark i Olly odwiedzą sąsiadów Kombai: zamieszkujące od tysięcy lat góry Papui Nowej Gwinei plemię Mek. Odkryli ich dopiero europejscy poszukiwacze złota w latach 30. XX wieku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

To starożytne plemię przeżyło tysiące lat w nieprzystępnym, ale zarazem jednym z najpiękniejszych  rejonów na Ziemi. Mekowie to na poły farmerzy, na poły myśliwi. Ta prymitywna i izolowana od reszty świata kultura to fascynujące połączenie wiary w czarną magię, krwawych walk z innymi plemionami i głęboko zakorzenionego strachu przed niszczycielską siłą czarownic i złych duchów. Mark i Olly zaryzykują jednak wiele, by przekonać się, jak wygląda życie Meków. Życie, które wcale nie należy do najłatwiejszych – przynajmniej z perspektywy przybyszów ze świata Zachodu. Podróżnicy spędzą wśród plemienia cztery miesiące. W tym czasie przeżyją jedną z największych przygód w swoim życiu.

W wiosce Meków Mark i Olly przy użyciu prymitywnych narzędzi zbudują własny dom – tym razem umiejscowiony na ziemi, a nie w powietrzu, jak było podczas pobytu u Kombai. Poznają także twarde zasady rządzące życiem plemienia, jak również mroczne i krwawe oblicze jego członków. Przejdą także proces inicjacji, dając sobie założyć ozdobne, podłużne tykwy na najintymniejszą część ciała. Będą ponadto kosztować – krzywiąc się przy tym z obrzydzenia – przysmaków Meków: kijanek czy żabich udek.

Oto prawdziwa szkoła survivalu w naprawdę ekstremalnym środowisku. Mark i Olly poznają odwieczne prawa rządzące społecznością Meków, które sprawiają, że ich życie jest tak niekonwencjonalne i fascynujące. Na własnej skórze przekonają się, co Mekowie sądzą o pierwszych ludziach, którzy postanowili poznać ich świat. Zobaczą, jak żyje jedno z najstarszych plemion świata, zanim na zawsze zniknie z jego powierzchni. Będą to bezcenne doświadczenia.

Zaginione plemiona
(ang. World’s Lost Tribes: The New Adventures of Mark and Olly)
Premiera: w piątek, 8 lipca, o godz. 21.30 w Discovery World
Emisja kolejnych odcinków: w piątki, o godz. 21.30


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...