reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

15 lat SAT Kuriera - 20 lat Hollexu

dodano: 2012-01-02 13:39 | aktualizacja: 2012-01-02 19:41
autor: Janusz Sulisz | źródło: Inf. własna

Hollex 2 stycznia 2012 roku mija 20 lat od założenia krakowskiej firmy Hollex Sat Systems, wydawcy Magazynu Telewizji Cyfrowej SAT Kurier. W 2012 roku obchodzimy również 15-lecie SAT Kuriera. Pierwszy, całkowicie czarno-biały numer jako dwumiesięcznik został wydrukowany w styczniu 1997 roku w nakładzie zaledwie... 500 sztuk. Rozesłano go za darmo, a duże zapotrzebowanie spowodowało konieczność dodruku. Rosnące zainteresowanie powodowało wzrost nakładu z wydania na wydanie, a zasób fachowych informacji z dziedziny tv-sat przyciągał coraz to nowych czytelników. SAT Kurier planuje wydawanie książek tematycznych oraz e-wydania o telewizji cyfrowej i mediach na portalu satkurier.pl.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nasz magazyn skończył właśnie 15 lat, w ciągu których dzielnie i wytrwale dostarczaliśmy Czytelnikom pomocnych informacji. Dziękujemy za wsparcie i współpracę. Kto by pomyślał, że 15 lat temu królowała telewizja analogowa z satelity, a o cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T czy cyfrowej kablówce można było wtedy co najwyżej pomarzyć. Czas leci - teraz jesteśmy obecni bardziej w Internecie, z czytelnikami od USA po Chiny. Nasze informacje z portalu satkurier.pl są tłumaczone na wiele języków, bo mamy wiele zaprzyjaźnionych portali, w Czechach, Rosji, na Ukrainie, na Słowacji, w Chorwacji, Serbii, Bośni, Wielkiej Brytanii, a nawet w takich krajach jak Iran, Pakistan czy Chiny.

Przygotowujemy na 2012 rok nie tylko kilka tematycznych książek o telewizji cyfrowej, ale także własne oprogramowanie dla e-wydań raportów, analiz, wykazów i zestawień konkretnych artykułów. Pierwsza książka z Biblioteki SAT Kuriera pt. „ANTENY SATELITARNE” powinna ukazać się już w I kwartale 2012 roku. Już przyjmujemy wpłaty (135zł) na tę książkę w komplecie z abonamentem SAT Kuriera na 2012 rok.

Planowane jest uruchomienie własnej stacji telewizyjnej w Internecie - na razie działa strona www.satkurier.tv

Z historii SAT Kuriera warto przypomnieć to, że w 2002 roku rozpoczęto druk angielskiej wersji Magazynu SAT Kurier, którego dystrybucją zajmowała się angielska spółka Hollstar Ltd. Wydano 6 numerów SAT Kuriera w wersji angielskiej (druk w Polsce) - można było go zaprenumerować także w Polsce. Drukowano też SAT Kuriera w wersji ...angielsko-greckiej, ale zostało zawieszone równolegle z angielską wersją, czyli na początku 2004 roku. Na początku 2005 roku wydano specjalne wydanie SAT Kuriera - Katalog Cyfra24.pl z 2004 roku z produktami tv-sat z całej Polski. 

Od stycznia 2007 dotychczasowy dwumiesięcznik jest wydawany jako miesięcznik SAT Kurier - Magazyn Telewizji Cyfrowej z 11 wydaniami w roku. Aktualny nakład miesięcznika to średnio 20.000 egz. Miesięcznik SAT KURIER ma 84 stron papieru kredowego dobrej jakości z lakierowaną okładką, a czasami z wkładkami. Cena magazynu - 8 zł jest niezmienna od wielu lat! Przez 2 lata począwszy od 2009 roku wydawano też Magazyn Digi-TV.pl - Wszystko co cyfrowe, który był uzupełnieniem Magazynu SAT Kurier. Możliwe, że Magazyn Digi-TV.pl wróci jako e-wydanie w związku z dużym zainteresowaniem naziemną telewizją cyfrową (poszukiwany jest solidny partner lub sponsor). Kontynuowane jest działanie portalu www.digi-tv.pl.

Spółka Hollex Sat Systems, która powstała 2 stycznia 1992 roku w Krakowie (właśnie mija dokładnie 20 lat) jest kontynuacją jednoosobowej firmy założonej przez Janusza Sulisza w sierpniu 1989 roku w Dębicy. Hollex Sat Systems jest jedynym właścicielem marki Hollex. Ma swoją siedzibę w Krakowie przy ulicy Anieli Krzywoń 14, gdzie prowadzona jest również działalność handlowo-usługowa: www.hollex.pl

Serdecznie dziękujemy naszym Czytelnikom, dzięki którym jesteśmy na rynku już 15 lat!


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Komunikaty


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Kabel HDMI - mini HDMI 3,0m

Kabel połączeniowy HDMI - mini HDMI do podłączenia tabletów, smartfonów...

29 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...