reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Iran oskarża Bahrajn o zagłuszanie

dodano: 2012-01-21 15:17 | aktualizacja: 2012-01-25 16:09
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TS

antena_w.jpg Iran oskarża Bahrajn o zakłócanie transmisji irańskich kanałów satelitarnych. IRIB - irańska telewizja państwowa, odczuła na własnej skórze co oznacza zakłócanie kanałów satelitarnych. IRIB potępił sabotaż transmisji swoich kanałów z satelity Hot Bird 8 - 13°E. Transponder 87 dzierżawiony przez IRIB na satelicie Hot Bird 8 o częstotliwości 12,437 GHz, pol. H był zakłócany z uplinku z siedzibą w Bahrajnie. Niedawno zakłócano Al Jazeerę z terenu Iranu. Wojna na satelitarne zakłócanie trwa.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że zgodnie z oświadczeniem operatora Arabsat z dnia 10 stycznia br., sygnał satelitarny stacji Al Jazeera był zakłócany z dwóch miejsc na terytorium Iranu. Pierwsze źródło (uplink) mieściło się pod Teheranem, natomiast drugie w pobliżu północno-zachodniego miasta Maragheh.

Według przedstawiciela Arabsat, takie postępowanie Iranu tylko umacnia dążenie arabskiego operatora, by wspierać całodobowe nadawanie Al Jazeera na terytorium Iranu. Dlatego 8 stycznia 2012 roku Al Jazeera pojawiła się na innej częstotliwości na pozycji orbitalnej 26°E.

Co prawda, Iran potępił praktyki zakłócania transmisji satelitarnej, ale swoje wcześniej robił skutecznie zakłócając transmisje stacji, które nadawały programy antyirańskie, w tym Al Jazeera i BBC. Wojna na zakłócanie trwa, ale wydaje się, że potwierdza się też przysłowie jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

239 zł Więcej...