Finały ATP Masters w Rzymie

dodano: 2012-05-20 12:39 | aktualizacja: 2012-05-20 13:07
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eurosport/polsatsport.pl

20 maja finałowe mecze tenisowego turnieju ATP Masters w Rzymie. Radwańska odpadła, podobnie jak debel Fyrstenberg - Matkowski. Gra za to Kubot w deblu. Mecz finałowy kobiet pokaże Eurosport 2 (HD), a finał mężczyzn Polsat Sport Extra i Polsat Sport News. Finał debla z Łukaszem Kubotem od 14:30.

Djokovic pokonał Federera i w finale zagra z Nadalem

Novak Djokovic w finale ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie (pula nagród 2 950 475 euro) zagra z Rafaelem Nadalem. Rozstawiony z numerem dwa Hiszpan Rafael Nadal został pierwszym finalistą turnieju po zwycięstwie nad rodakiem (nr 6) Davidem Ferrerem 7:6 (8-6), 6:0.

Jego przeciwnikiem będzie lider światowego rankingu Serb Novak Djokovic, który wieczorem wygrał ze Szwajcarem Rogerem Federerem 6:2, 7:6 (7-4). Nadal tylko w pierwszym, trwającym 86 minut secie miał problemy z rywalem. Przegrywał już 1:3, ale ostatecznie po tie-breaku rozstrzygnął tę partię na swoją korzyść. W drugim nie oddał już rywalowi gema i po raz 12. z rzędu pokonał Ferrera na nawierzchni ziemnej. W niedzielę stanie przed szansą wygrania po raz szósty rzymskiego turnieju.

Finał mężczyzn na żywo w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport News od godz. 16.00.

Szarapowa bez problemu w finale

Maria Szarapowa nie dała najmniejszych szans Andżelice Kerber i wygrała 6:3, 6:4 w drugim półfinale turnieju WTA w Rzymie. W finale druga rakieta świata zmierzy się z Chinką Na Li, która bez gry awansowała po wycofaniu się z rozgrywek Sereny Williams.

Finał kobiet pokaże kanał Eurosport 2 (HD) od godz. 13:45.

Finał debla mężczyzn z Kubotem zaczyna się od 14:30, ale nie zostanie pokazany w żadnym kanale (tylko w Internecie?).