29.10 Budowlani Łódź - PTPS Piła w Polsacie Sport

dodano: 2012-10-29 11:14
autor: Anita Dąbek | źródło: polsatsport.pl

Polsat Sport HD W meczu niepokonanych w tym sezonie drużyn pewne zwycięstwo na swoim parkiecie odniosły "Mineralne". Tylko na początku pierwszego seta prowadził zespół z Dąbrowy Górniczej (po raz ostatni 3:2). W sporej mierze dzięki dobrej grze Sanji Popovic. Bank BPS przejął inicjatywę i objął czteropunktowe prowadzenie (14:10). To właśnie po asie serwisowym wspomnianej zawodniczki z Muszyny zespoły schodziły na drugą przerwę techniczną przy wyniku 16:12.

Po wznowieniu gry Tauron popełnił szkolny błąd w rozegraniu i podopieczne Bogdana Serwińskiego zapisały na swoim koncie 17. punkt. Szkoleniowiec drużyny z Zagłębia Waldemar Kawka zdecydował się wpuścić na parkiet Katarzynę Zaroślińską, której atak został zablokowany. Było 18:12 i "Mineralne” nie wypuściły zwycięstwa z rąk.

Na początku drugiej odsłony zespół z Muszyny miał spore problemy z przyjęciem i po punkcie zdobytym bezpośrednio z zagrywki Magdaleny Śliwy było 7:11. Kinga Kasprzak poderwała na chwilę swój zespół do walki. Było 13:12, ale po chwili 13:17. Mimo że Tauron nie wykorzystał trzech piłek setowych, to w końcu, po skutecznym ataku Joanny Kaczor, wyrównał stan meczu.

Zacięta walka w trzecim secie trwała do stanu 18:18. Potem, przy zagrywce Valentiny Sereny, miejscowe odskoczyły na trzy punkty. Tej przewagi już nie roztrwoniły.

Początek czwartego seta rozpoczął się od kontrowersyjnej sytuacji: sędziowie przez dłuższą chwilę nie mogli ustalić, czy Bank BPS gra we właściwym ustawieniu. Ostatecznie - przy głośnych gwizdach kibiców (było ich ok. 1000) – rozjemcy zadecydowali o odebraniu punktu "Mineralnym”. Sytuacja ta nie tylko nie wyprowadziła z równowagi podopiecznych Serwińskiego, ale najwyraźniej pobudziła je do walki. Na pierwszą przerwę techniczną siatkarki schodziły przy wyniku 8:4 (świetne zagrywki Agnieszki Bednarek-Kaszy).

Przy wyniku 14:11 z powodu urazu zeszła Sanja Popovic. Na tyle zdeprymowało to jej koleżanki z zespołu, że straciły trzy punkty z rzędu. Trener Serwiński poprosił o przerwę. Po wznowieniu gry zablokowany został atak Elżbiety Skowrońskiej i Bank BPS zdobył w końcu 15. punkt. Jeszcze tylko raz zanotowano w tym secie remis - 16:16. Po asie Anny Werblińskiej było 21:17. Tauron nie zdołał odrobić tej straty. Mecz zakończył punktowy blok Aleksandry Jagieło (atakowała Natalia Nuszel).

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1(25:16, 21:25, 25:21, 25:21).

Bank BPS: Eleonora Dziękiewicz, Valentina Serena, Kinga Kasprzak, Agnieszka Bednarek-Kasza, Sanja Popovic, Anna Werblińska, Paulina Maj (libero) – Aleksandra Jagieło, Anna Kaczmar, Helene Rousseaux.

Tauron: Frauke Dirickx, Leys Charlotte, Ivana Plchotova, Joanna Kaczor, Elżbieta Skowrońska, Maja Tokarska, Krystyna Strasz (libero) – Katarzyna Zaroślińska, Aleksandra Liniarska, Natalia Nuszel, Magdalena Śliwa, Joanna Staniucha-Szczurek.