reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telewizja Polsat kończy 20 lat - poznajmy jej historię

dodano: 2012-12-04 02:54 | aktualizacja: 2012-12-04 09:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: Polsat

Polsat 20 lat 5 grudnia 2012 roku Telewizja Polsat kończy 20 lat. Od „Informacji" po serwis „Wydarzeń"; od „Idola", przez Festiwal TOPtrendy, „jak Oni śpiewają", aż do „Tylko muzyka. Must be the music"; od „Dwóch światów" po „Bar"; od „Strażnika Teksasu", przez „Zbuntowanego anioła", do „Skazanego na śmierć". Oto jak ewoluowała pierwsza ogólnopolska komercyjna stacja telewizyjna - Telewizja Polsat.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
1992 rok

Grudzień

Telewizja Polsat rozpoczyna nadawanie z Holandii, poprzez satelitę Eutelsat II, taśmy z programem docierają z Polski drogą lotniczą. Oglądalność ogranicza niewielka liczba domowych urządzeń do odbioru telewizji satelitarnej. Początkowo program nadawany jest w dwóch blokach popołudniowym i nocnym przez cztery godziny na dobę. Później wydłuża się do 8 godzin. Gazeta Wyborcza o Polsacie - artykuł z dnia 7 grudnia 1992 roku: „Gazeta" od dziś będzie codziennie publikowała obok programu TVP, program Polsatu. Do naszej sobotniej „Gazety Telewizyjnej" stacja ta trafi, gdy będzie miała już program na cały tydzień.

1993 rok

Sierpień

Na antenie pojawia się pierwszy niezależny serwis informacyjny - „Informacje", którego pierwszym prowadzącym był Wojciech Szeląg.

Październik

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przyznaje Telewizji Polsat koncesję na nadawanie naziemne.

Na antenie pojawia się również talk show „Na każdy temat", którego pierwszym gospodarzem jest Andrzej Woyciechowski, a następnie - przez kilka lat - Mariusz Szczygieł. Tak w 2001 roku Mariusz Szczygieł mówił o swoim show: - Ten program jeszcze z Andrzejem Woyciechowskim dokonał wyłomu w kostycznym sposobie prezentowania ludzi przed kamerą. Potem i ja miałem w tym swój udział, a ktoś nawet napisał, że jako pierwszy w historii telewizji wypowiedziałem słowo orgazm. Ta era się skończyła. Dziś, w siódmym roku pracy w telewizji, nie jestem w stanie wyjść poza ustaloną konwencję. Wydaje mi się, że jest wielu bardziej utalentowanych ode mnie, którzy nadają się do zagrania skeczu na temat snów erotycznych.

1994 rok

Marzec

Początek nadawania programu poprzez sieć nadajników naziemnych.

1995 rok

Pojawiają się pierwsze filmowe przeboje, m. in. „Pogromcy duchów II" „Moja macocha jest kosmitką", „Powrót do Edenu II". Wszystkie przekraczają magiczną barierę - 20-procentowej oglądalności.

Na antenie pojawia się także jeden z najdłużej emitowanych seriali - „Strażnik Teksasu".

Kwiecień

Debiut popularnego serialu - „Ostry dyżur". Losy lekarzy chicagowskiego County General Hospital śledzą przed telewizorami miliony Polaków.

Czerwiec

Widzowie Polsatu po raz pierwszy oglądają „Sztukę informacji" - Marka Markiewicza - program ukazujący dziennikarskie wpadki i przekłamania. Do października 2007 roku program ukazywał się pod nazwą „Bumerang".

Pojawia się program „Kalambury", w którym występują znani aktorzy i artyści w 3 osobowych drużynach. Pierwszym prowadzącym był Wojciech Malajkat, a następnie Piotr Gąsowski. Program realizowano do 1999 roku.

1996 rok

Marzec

Po raz pierwszy w Polsacie pojawiają się losowania Dużego Lotka i innych gier realizowanych przez Totalizator Sportowy.

Kwiecień

Dane OBOP po raz pierwszy wykazują większy udział oglądalności Polsatu względem TVP2 w skali miesiąca.

Pojawia się program publicystyczny „Graffiti". Pierwszymi prowadzącymi są pary Tomasz Skory i Konrad Piasecki oraz Paweł Pawlik i Brian Scott, którego zastępuje Ryszard Cebula. Rozmowy z politykami na tle charakterystycznej scenografii - wymalowanej graffiti ściany - prowadzą później jeszcze m in. Dorota Gawryluk, Wojciech Szeląg, Joanna Lichocka, Andrzej Morozowski i Justyna Pochanke.

Wrzesień

Pod hasłem „Klub Polsatu"  rozpoczyna się najpopularniejsza zabawa telewizyjna w Polsce. Paszporty „Klubu Polsatu" trafiają do 13 mln gospodarstw domowych. Polsat powtórzy tę zabawę jeszcze dwukrotnie. Paszporty Polsatu trafiają pod strzechy i zajmują stałe miejsce w popkulturze. Jego posiadaczem jest np. Grucha z filmu „Chłopaki nie płaczą" Olafa Lubaszenki.

Polsat rozpoczyna emisję bardzo popularnego serialu „Świat według Bundych", który staje się pierwowzorem „Świata według Kiepskich". Najpopularniejsze odcinki amerykańskiego sitcomu przyciągają po 5 mln widzów.

Grudzień

Powstaje Fundacja Polsat. Do dziś Fundacja objęła pomocą 18 991 małych pacjentów i wsparła finansowo 1110 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny.

1997 rok

Marzec

Rusza pasmo MegaHit - pora emisji to poniedziałek godzina 21:00. Dzisiaj już o 20:00 i jest wciąż najlepszych pasmem filmowym.

Wrzesień

Po raz pierwszy badania wykazują większy niż TVP1 udział stacji w rynku w grupie 16-49 za cały miesiąc.

Startuje teleturniej „Idź na całość" prowadzony przez Zygmunta Chajzera, a następnie Krzysztofa Tyńca. Teleturniej notował rekordowe wyniki oglądalności - odcinki jesienią 1997 i wiosną 1998 roku oglądało po 9 mln widzów. Największą widownię zgromadził odcinek z 2 listopada 1997, który oglądało 9 mln 267 tys. widzów. Któż z nas nie pamięta słynnego kota w worku - Zonka?

1998 rok

Wrzesień

Polsat rozpoczyna emisję kultowego serialu amerykańskiego, rozgrywającego się w środowisku prawniczym - „Ally McBeal".

Październik

W jesiennej ramówce pojawiają się dwa hitowe polskie sitcomy - „13 posterunek" i „Miodowe lata".

Polsat jako pierwsza stacja w Polsce pokazuje zawodową walkę bokserską z udziałem Polaka. Pojedynek Andrzeja Gołoty z Timem Whiterspoonem śledzi w najważniejszym momencie prawie 12,5 mln widzów.

W Polsacie na dwa sezony pojawia się talk show „Tok Szok" Jacka Żakowskiego i Piotra Najsztuba.

1999 rok

Luty

Na antenie pojawiają się kolejne polskie seriale komediowe, które szybko zdobywają wierną publiczność: „Świat według Kiepskich", „Rodzina zastępcza" i „Graczykowie". Do dziś oglądany „Świat Według Kiepskich" jest najdłużej po „Klanie" realizowanym serialem w Polsce, a perypetie rodzin z ulicy Ćwiartki ž  wciąż cieszą się ogromną popularnością przyciągając średnio 3 mln widzów.

2000 rok

Maj

Telewizja Polsat rozpoczyna emisję telenoweli „Zbuntowany anioł" z Natalią Oreiro. Aktorka odwiedza nasz kraj. Polskę opanowuje „oreiromania". Gazeta Stołeczna z dnia 8 grudnia 2000 roku pisze: Gwiazda emitowanej w Polsacie argentyńskiej telenoweli i jeden z czołowych amerykańskich piosenkarzy końca lat 80 (Lionel Richie) przyciągnęli do warszawskich sklepów muzycznych tłumy fanów. Potrójny kordon policjantów z trudem utrzymywał napór rozentuzjazmowanych fanek i fanów...

Czerwiec

W Polsacie pojawia się popularny dziennikarz i prezenter Krzysztof Ibisz - debiutuje w roli gospodarza teleturnieju „Życiowa szansa".

Sierpień

Powstaje pierwszy polski kanał sportowy Polsat Sport. Jego pierwowzorem była nadająca od jesieni 1999 roku stacja Forumuła1. Dziś Polsat Sport to najpopularniejszy kanał sportowy w Polsce.

Wrzesień

Telewizja Polsat rozpoczyna transmisje elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów.

W jesiennej ramówce stacji pojawia się pierwsza telenowela własnej produkcji, pt. „Adam i Ewa".

2001 rok

Marzec

Polsat emituje pierwszą własną produkcję z gatunku reality-show - „Dwa Światy".

Listopad

Na antenie stacji pojawia się serial „Fala zbrodni", który przez pięć następnych lat staje się sztandarowym serialem kryminalnym Polsatu. W rolach głównych występują m in. Mirosław Baka, Agnieszka Dygant, Dorota Kamińska i Jan Wieczorkowski.

2002 rok

Luty

Na antenie Telewizji Polsat pojawia się nowy polski serial obyczajowy „Samo życie", rozgrywający się w środowisku dziennikarskim. Serial emitowany jest do końca listopada 2010 roku, łącznie zostają zrealizowane 1554 odcinki.

Marzec

Stacja stawia na nowe reality-show wprowadzając do ramówki program „Bar". Do Wrocławia jeżdżą wycieczki, żeby na żywo zobaczyć i porozmawiać ze swoimi ulubieńcami. Polsat zrealizuje jeszcze 5 kolejnych edycji popularnego show.

Kwiecień

Rusza największe przedsięwzięcie medialne tego roku w Polsce, czyli program „Idol". Format cieszy się ogromną popularnością. Jego I edycję wygrywa Alicja Janosz. Telewizja Polsat realizuje jeszcze 3 edycje programu. - Pokusa wykreowania nowej gwiazdy za pomocą nie fonografii, ale telewizji, była nie do odparcia -  pisał w Gazecie Telewizyjnej z dnia 12 lipca 2002 roku Robert Leszczyński o powodach, dla których zdecydował się wziąć udział w programie w roli jurora. Gazety rozpisują się o ogromnym zainteresowaniem powstającym programem: Mazowiecka jest nieprzejezdna: przed Impartem tłoczy się kilka tysięcy osób, setki samochodów z całej Polski. Ochroniarze wpuszczają po kilku uczestników, prawie każdy jest z opiekunami i znajomymi. Uczestnicy wypełniają "Formularz przyszłego Idola", dostają naklejkę z numerem identyfikacyjnym. Później już tylko długie oczekiwanie w holu na swoją kolej. Przesłuchanie rozpoczyna się o 11 - można było przeczytać we wrocławskiej Gazecie Wyborczej 2 września 2002 roku - czyli przed rozpoczęciem 2 edycji programu.

Czerwiec

Po raz pierwszy w historii polskiej telewizji Polsat jako stacja komercyjna pokazał wszystkie mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Korei i Japonii.

Na antenie pojawia się autorski talk-show Kuby Wojewódzkiego „Kuba Wojewódzki". W czerwcu pojawia się tylko jeden pilotażowy program. Pierwszymi gośćmi byli Robert Leszczyński, Piotr Wiwczarek i Robert Nauman. W Gazecie Telewizyjnej z 19 lipca 2002 roku można było przeczytać na ten temat krótką informację: We wrześniu w Polsacie pojawi się nowy talk-show prowadzony przez jednego z jurorów "Idola" Kubę Wojewódzkiego. Jeśli zaproszonych do programu gości będzie traktował tak jak uczestników "Idola", to program ma szansę zdobyć liczną widownię i kontrowersyjne oceny.

2003 rok

Luty

Pojawia się pierwszy program interwencyjny w Polsacie - „Interwencja". Pierwszym prowadzącym był Janusz Zadura. Dziś program prowadzą Adam Kuklewicz i Michał Bebło.

Lipiec

Stacja po raz pierwszy organizuje własny, autorski, i w 100% promujący polską muzykę i wykonawców Sopot TOPtrendy Festiwal.

Wrzesień

Na antenie pojawia się kultowy serial „24 godziny". W listopadzie w Warszawie, wzorem krajów, w których był już emitowany, stacja organizuje specjalny 24 godzinny pokaz kinowy, wyświetlając odcinki dokładnie w tych godzinach, w których rozgrywa się akcja serialu.

Grudzień

Telewizja Polsat przeprowadza transmisję finału Światowego Idola z udziałem zwyciężczyni I edycji - Alicji Janosz i naszego jurora Kuby Wojewódzkiego.

Na antenie pojawia się sitcom „Daleko od noszy" pierwotnie pod tytułem „Szpital na perypetiach", którego 30 odcinków Polsat pokazuje w latach 2001-2003. „Daleko od noszy" jest kontynuacją poprzedniego serialu z niemal niezmienioną obsadą. W opisujących absurdalną szpitalną polską rzeczywistość odcinkach oglądany m.in Krzysztofa Kowalewskiego, Hannę Śleszyńską, Piotra Gąsowskiego, Pawła Wawrzeckiego, Krzysztofa Tyńca, Agnieszkę Suchorę i Annę Przybylską.

2004 rok

Wrzesień

Pracę w Telewizji Polsat rozpoczyna Tomasz Lis. W tym samym miesiącu startuje jego autorski talk show polityczny - „Co z tą Polską?".

Październik

Rusza nowy program newsowy. „Informacje" zostają zastąpione przez nowy serwis informacyjny - „Wydarzenia". Twarzą programu zostaje Hanna Smoktunowicz. Dziś głównymi prowadzącymi „Wydarzenia" są Dorota Gawryluk i Jarosław Gugała.

Listopad

Startuje  serial „Pierwsza miłość". Na początku serial emitowany o 17:00 śledzi około miliona widzów, dziś średnia oglądalność „Pierwszej miłości" to 3 mln widzów, a widzowie zobaczyli już ponad 1600 odcinków.

Grudzień

Po raz pierwszy na antenie stacji pojawia się „Mikołajkowy Blok Reklamowy" czyli kampania Fundacji Polsat. Pierwsza emisja bloku przynosi ponad 550 tys. złotych wsparcia podopiecznych Fundacji Polsat.

2005 rok

Wrzesień

W jesiennej ramówce stacji pojawia się kultowy serial „Gotowe na wszystko" (Desperate Housewives).

2006 rok

Czerwiec/Lipiec

Telewizja Polsat po raz kolejny transmituje mecze Mistrzostw Świata w piłce nożnej, tym razem z Niemiec.

Październik

W stacji pojawia się Nina Terentiew. Do kwietnia 2007 roku pełni rolę doradcy programowego właściciela oraz Zarządu Telewizji Polsat ds. produkcji polskiej, później zostaje Dyrektorem ds. programowych Telewizji Polsat i Członkiem Zarządu.

Grudzień

Mecz o tytuł mistrza świata w siatkówce mężczyzn (Polska - Brazylia) przyciąga średnio 7 milionów kibiców.

Telewizja Polsat przeprowadza transmisję z wręczenia Europejskich Nagród Filmowych. Do Warszawy zjeżdżają sławy europejskiego kina: Penelope Cruz, Pedro Almodovar, Roman Polański, Jeremy Thomas, Sophie Marceau. Polsat jest pierwszą w historii Europejskich Nagród Filmowych stacją komercyjną, którą zaproszono do udziału w produkcji ceremonii.

Po raz pierwszy Polsat pokazuje duży koncert sylwestrowy z krakowskiego rynku. Na scenie występują m. in. Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Piotr Rubik, Blue Cafe, Reni Jusis i Stachursky. Rok później koncert sylwestrowy z Krakowa odbywa się już pod hasłem "Sylwestrowej Mocy Przebojów".

2007 rok

Styczeń

Na antenie stacji pojawia się kolejny kultowy serial „Skazany na śmierć" (Prison Break).

Luty

Polsat emituje po raz pierwszy serial kryminalny - „CSI: Kryminalne zagadki Miami"

Marzec

Telewizja Polsat rozpoczyna emisję I edycji muzycznego show „jak Oni śpiewają". Po pasjonującej walce na osobowości i przeboje, Brylantowy Mikrofon wygrywa Agnieszka Włodarczyk.

Na antenie stacji pojawiają się transmisje z wyścigów Formuły 1 z pierwszym polskim kierowcą Formuły 1 Robertem Kubicą.

Kwiecień

Stacja rozpoczyna emisję kolejnego serialu ze znanej serii CSI - „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku".

Lipiec

11 lipca 2007 roku Polsat przeprowadza pierwszą transmisja w technologii HD, zrealizowaną pierwszym w Polsce własnym wozem HD Sony. Polsat relacjonował finał Ligi Światowej w Katowicach.

W Rzymie odbywa się światowa premiera mini serialu „Wojna i pokój" w reżyserii Roberta Dornhelma. Telewizja Polsat jest koproducentem tej europejskiej produkcji o budżecie 26 mln euro, w której realizację angażują się największe telewizje z Niemiec, Francji, Hiszpanii, Rosji i Wielkiej Brytanii. Stacja emituje serial w grudniu 2007 roku.

Wrzesień

Polsat pokazuje pierwszy polski serial Agnieszki Holland - „Ekipa" opowiadający o kulisach polskiej sceny politycznej. Ten zupełnie nowy format z gatunku „political fiction" zbiera bardzo dobre recenzje w prasie.

Grudzień

Telewizja Polsat obchodzi swoje 15-te urodziny. Na uroczystym koncercie galowym w Teatrze Wielkim w Warszawie pojawia się plejada polskich gwiazd, a mini recital daje Michael Bolton.

2008 rok

Luty

Polsat emituje pierwszą serię serialu „Kości". Do dziś stacja pokazała 7 sezonów serialu.

Marzec

16 marca na antenie stacji rusza drugi sezon wyścigów F1 z Robertem Kubicą w zespole BMW Sauber. Sezon najlepszy w historii jego występów - Polak zajął 4 miejsce w klasyfikacji generalnej, wygrywając GP Kanady i sześciokrotnie stając na podium w innych wyścigach. Najwyższą oglądalność ma GP Bahrajnu, które śledzi prawie 4 mln widzów.

Startuje teleturniej „Strzał w dziesiątkę" z Cezarym Pazurą jako prowadzącym.

Po raz trzeci na antenie Polsatu pojawia się program „jak Oni śpiewają", który po 3 miesiącach rywalizacji wygrywa Krzysztof Respondek. Polsat realizuje w sumie sześć edycji muzycznego show. Ostatnią „mistrzowską" kończy w listopadzie 2009 roku.

Czerwiec

Telewizja Polsat pokazuje wszystkie spotkania turnieju Euro 2008 rozgrywane w Austrii i Szwajcarii. Po raz pierwszy w Polsce nadawca komercyjny realizuje samodzielnie tak duży turniej piłkarski. Najchętniej oglądane mecze Polaków z Niemcami i Austrią ogląda po ponad 10 mln widzów.

Startuje Polsat News pierwszy kanał informacyjny w grupie Polsat. Po 4 latach nadawania to wciąż najdynamiczniej rozwijający się kanał informacyjny w Polsce.

Sierpień

Startuje Polsat Sport HD, pierwszy kanał w grupie Polsat nadający w jakości high definition.

Wrzesień

Na antenie pojawia się nowy program łączący w sobie elementy talent show i reality show - Fabryka Gwiazd. W jury programu zasiadają Marek Dutkiewicz, Kayah, Tede, Marcin Bisiorek, a prowadzi Maciek Rock. Program wygrała Martyna Melosik.

Październik

Startują Polsat Cafe i Polsat Play, kanały lifestylowe dla kobiet i mężczyzn.

Grudzień

Po raz pierwszy w Warszawie Polsat organizuje Sylwestrową Moc Przebojów. Koncert trwa aż 5 i pół godziny a na scenie oglądamy m. in. Kayah, Edytę Górniak, Kombii, Feel, Piersi, Boys i coverband Abby - Bjorn Again.

2009 rok

Marzec

Startuje „Malanowski i Partnerzy". Paradokumentalny serial detektywistyczny z tytułową rolą Bronisława Cieślaka. Do dziś Polsat wyemitował prawie 500 odcinków.

Startuje kontrowersyjny teleturniej „Moment prawdy" z prowadzącym Zygmuntem Chajzerem. Polsat zrealizował dwa sezony programu.

Wrzesień

Na główną antenę Polsatu powraca po 3 latach przerwy piłkarska Liga Mistrzów UEFA.

Startuje Polsat Futbol, w którym przez trzy sezony można oglądać m. in. mecze Ligi Europejskiej. Kanał kończy nadawanie w maju 2012 roku.

Polsat produkuje Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet. Nasze siatkarki zdobywają brązowy medal, a mecze Polek ogląda średnio 3 mln widzów.

W ramówce Polsatu pojawia się nowy program rozrywkowy „Światowe Rekordy Guinnessa" Program prowadzi Maciej Dowbor.

Październik

Startują dwa kanały tematyczne: filmowy - Polsat Film oraz dziecięcy - Polsat JimJam.

Listopad

Koniec emisji serialu „Rodzina zastępcza" emitowanego od lutego 1999 roku (od 2004 roku pod tytułem „Rodzina zastępcza plus") W sumie zrealizowano 17 sezonów serialu w którym oglądaliśmy m.in. Piotra Fronczewskiego, Gabrielę Kownacką, Joannę Trzepiecińską, Marylę Rodowicz.

Grudzień

Koniec losowań Lotto w Polsacie. Polsat pokazywał je przez 13 lat.

31 grudnia podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów w Warszawie swój premierowy lot odbywa Newscopter czyli helikopter Polsatu News. Jest to jeden z najnowocześniejszych śmigłowców EC-135.  Dzięki umieszczonym w nim kamerom, widzowie Polsatu i Polsat News oglądają niezwykłe ujęcia centrum Warszawy, Placu Konstytucji i sceny podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów.

2010 rok

Luty

Na antenie stacji pojawia się nowy serial „Hotel 52". W obsadzie pojawiają się m.in. Magdalena Cielecka, Laura Samojłowicz, Rafał Królikowski, Krzysztof Kwiatkowski. Do dziś stacja pokazała 6 sezonów i 78 odcinków serialu.

Marzec

Na antenie Polsatu pojawia się program „Tylko nas dwoje. Just The Two Of Us", talent show, w którym celebryci występują w duetach z profesjonalnymi wokalistami. W jury programu zasiadają Irena Santor, Doda i Tomasz Karolak, a program prowadzą Katarzyna Cichopek i Mariusz Kałamaga. Program wygrywa duet Paulina Sykut - Ivan Komarenko.

Na antenie pojawia się pierwszy serial paradokumentalny z bardzo popularnego obecnie nurtu docu-soap „Dlaczego ja?" Dziś każdy odcinek serialu ogląda blisko 2,5 mln widzów.

Po roku nieobecności na antenę powraca serial „Daleko od noszy" z dopiskiem „2" w tytule.

Maj

W związku z remontem Opery Leśnej Sopot TOPtrendy Festiwal został zorganizowany w ogromnych rozmiarów namiocie widowiskowym specjalnie sprowadzonym do tego celu.

Sierpień

10 lecie obchodzi najpopularniejszy i najchętniej oglądanych sportowy kanał w Polsce - Polsat Sport.

Wrzesień

Pojawia się nowy serial „Szpilki na Giewoncie" z Magdaleną Schejbal w roli głównej, który szybko zdobywa wierną widownię. Stacja  zrealizowała 4 sezony serialu.

Na antenie pojawia się nowy serial z Cezarym Żakiem, Piotrem Pręgowskim i Michałem Żurawskim zatytułowany „Ludzie Chudego". Polsat pokazuje dwa sezony serialu.

W Polsacie debiutuje rozrywkowy „Stand up. Zabij mnie śmiechem" - show Mariusza Kałamagi i Tomasza Kammela, w którym swoich sił próbują „standupperzy" amatorzy. Ich występy ocenia duet Cezary Pazura - Jerzy Kryszak. Program wygrywa Michał Kempa.

Listopad

Koniec emisji serialu „Samo życie" pokazywanego na antenie Polsatu od lutego 2002 roku. Przez 9 latach emisji Polsat wyemitował 1554 odcinki serialu.

Grudzień

Wielkie zamieszanie w sieci wywołuje informacja, że Polsat nie pokaże w Święta Bożego Narodzenia „Kevina samego w domu". W Internecie powstają grupy, które wysyłają do stacji petycje i prośby w tej sprawie. W efekcie Polsat emituje kultowy film w I Dzień Świąt o 20:00, a ogląda go wówczas ponad 4 mln 100 tys. widzów. Polsat wyemitował ten film 17 razy, a zobaczyło go łącznie ponad 70 mln widzów.

Po raz pierwszy w historii „Sylwestrowa Moc Przebojów" w Warszawie najlepszą pod względem wynikowym imprezą sylwestrową w polskiej telewizji. Ponad 5 godzinny koncert Sylwestrowy Polsatu ogląda średnio 3 mln 663 tys., a Noworoczny toast wznosi prawie 5 mln widzów. Konkurencyjny koncert TVP z Wrocławia śledzi 2 mln 759 tys. widzów.

2011 rok

Marzec

Na antenie Polsatu pojawia się nowy talent show „Tylko muzyka. Must be the music". W jury program zasiadają Kora, Elżbieta Zapendowska, Adam Sztaba i Wojtek Łozowski. Program staje się przebojem stacji. Każdy odcinek ogląda średnio prawie 3,5 mln widzów. Pierwszą edycję wygrywa rewelacyjny zespół Enej. Program w raporcie specjalnym „Nadawcy 2012" Media&Marketing Polska zostaje uznany za „Hit roku".

Maj

Sopot TOPtrendy Festiwal po raz pierwszy został zorganizowany w gdańskiej Ergo Arenie.

Wrzesień

Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn. Polscy zdobywają brązowy medal. Polsat pokazuje ich drogę do medalu.

Listopad

Startuje kolejny kanał tematyczny Crime&Investigation Polsat - pierwszy kanał dokumentalno-kryminalny.

Grudzień

Koniec emisji serialu „Daleko od noszy 2". Polsat wyemitował łącznie 10 sezonów tego serialu komediowego. Pierwszy odcinek pojawił się na antenie w grudniu 2003 roku.

„Sylwestrowa Moc Przebojów" w Warszawie z najlepszym bezkonkurencyjnym wynikiem w historii. Średnia oglądalność ponad 5 godzinnego koncertu to 3 mln 700 tys. widzów, a noworoczny toast tuż po północy wznosi ponad 5,5 mln widzów.

15 lat obchodzi Fundacja Polsat. Telewizja Polsat emituje specjalny koncert jubileuszowy z Teatru Wielkiego  w Warszawie.

2012 rok

Marzec

Na antenie stacji pojawia się nowość „Tylko taniec. Got to Dance". W jury zasiadają Krystyna Mazurówna, Joanna Liszowska, Michał Malitowski i Alan Andersz. Program prowadzą Maciej Dowbor i Katarzyna Kępka. Zwycięzcą pierwszej edycji jest Dawid Ignaczak.

Maj

10-lecie świętuje Sopot TOPtrendy Festiwal. Koncert TOP otwiera tak jak 10 lat temu Cezary Pazura.

Sierpień

Polsat po raz pierwszy realizuje nowy festiwal w Sopocie. Sopot TOP of the TOP Festiwal nawiązuje tradycją do sopockich festiwali. Dwudniowa impreza jest muzyczną inauguracją wyremontowanej Opery Leśnej.

Wrzesień

7 września debiutują „Przyjaciółki" nowy serial Polsatu z Joanną Liszowską, Małgorzatą Sochą, Anitą Sokołowską i Magdaleną Strużyńską.

Listopad

Finały dwóch popularnych talent show, IV edycji „Tylko muzyka. Must be the music" i II edycji „Tylko taniec. Got to Dance". Muzyczne show wygrywa Tomasz Kowalski, a taneczne Krzysztof Kozak.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K SCP990UHD 0,9m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI w wersji 2.0 do transmisji...

75 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

820 zł Więcej...

Antena Triax TD88 grafit

Nowa portugalska antena podświetlana firmy Famaval, z nowym zawieszeniem z...

139 zł Więcej...
reklama