Finał Pucharu Polski w Polsacie Sport HD

dodano: 2013-01-27 10:27 | aktualizacja: 2013-01-27 10:47
autor: Janusz Sulisz | źródło: polsatsport.pl

Polsat Sport HD W drugim półfinałowym meczu Pucharu Polski siatkarzy Asseco Resovia Rzeszów pokonała Delectę Bydgoszcz 3:2 (25:19, 23:25, 25:21, 23:25, 16:14). W niedzielnym finale 27 stycznia Resovia spotka się z Zaksą Kędzierzyn-Koźle. W pierwszym meczu półfinałowym turnieju w Częstochowie Zaksa pokonała Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:21, 25:19, 20:25, 25:20). Finał na żywo w Polsacie Sport i Polsacie Sport HD w niedzielę 27. stycznia o godz. 14:30.

W drugim półfinale mistrz kraju Asseco Resovia pokonał aktualnego lidera rozgrywek ligowych Delektę, po zaciętej, prawie trzygodzinnej walce.

W pierwszym secie rzeszowianie uzyskali trzypunktową przewagę. Po pierwszej przerwie technicznej prowadzili 10:7, ale bydgoszczanie wyrównali na 11:11, a później na 16:16. Od tego momentu jednak Resovia na każdy punkt Delekty odpowiadała dwoma lub trzema i pewnie wygrała tę partię do 19.

W drugiej odsłonie Resovia prowadziła 5:1, potem nawet 12:8, lecz Delecta nie skapitulowała i doprowadziła do remisu (12:12). Po zdobyciu 15 punktu wyszła na prowadzenie. Przy czteropunktowej przewadze (22:18), nie wykorzystała dwóch setboli. Dopiero za trzecią próbą skutecznie zaatakował Marcin Waliński i Delecta wygrała partię do 23.

W trzecim secie aż do drugiej przerwy technicznej, przed którą Delecta prowadziła 15:14, trwała walka punkt za punkt, ale Resovia w końcu wygrała cztery piłki z rzędu (18:15). W końcówce seta było 24:19. W tej sytuacji zmarnowała dwie piłki setowe i dopiero trzecią wykorzystał Grzegorz Kosok, co dało zwycięstwo jego drużynie do 21.

Czwarty set to prowadzenie Resovii 6:3 i 8:6. Potem do głosu doszli rywale, wyszli na prowadzenie 9:8 i 13:11. Resovia jeszcze dwukrotnie prowadziła 14:13 i 15:14, ale potem do stanu 20:20 minimalną przewagę miała Delecta.

Resovia jeszcze w końcówce odrobiła dwupunktową stratę i wyrównała na 23:23. Potem skutecznie akcje Stephane Antigi i Andrzeja Wrony, którzy zdobyli dla Delekty dwa brakujące punkty, doprowadziły do tie breaku. W nim od początku przeważała Resovia (4:2, 8:5, 11:7), ale Delecta wykorzystała jej błędy i doprowadziła do remisu 13:13.

Kosok zapewnił Resovii pierwszego meczbola, ale nie udało się go wykorzystać za sprawą ataku Antigi. Po chwili Kosok zdobył 15 punkt dla rzeszowian, a zwycięstwo przypieczętował atak Zbigniewa Bartmana.

Najlepszym zawodnikom uznano przyjmującego Resovii Paula Lotmana.

Asseco Resovia Rzeszów - Delecta Bydgoszcz 3:2 (25:19, 23:25, 25:21, 23:25, 16:14).

Plan transmisji finału na żywo w Polsacie Sport i Polsacie Sport HD w niedzielę 27.01.

14.00: Studio Pucharu Polski
14.30: mecz finałowy Pucharu Polski
16.30: Studio Pucharu Polski