21. kolejka ACB w Sportklubie

dodano: 2013-02-16 01:02
autor: lukas_k | źródło: Sportklub

SportKlub Po przerwie na Puchar Króla, koszykarze w Hiszpanii wracają na parkiety ligowe. W najbliższą niedzielę walczyć będą o punkty w dwudziestej pierwszej kolejce, a dwa najciekawiej zapowiadające się spotkana widzowie tradycyjnie zobaczą w Sportklubie. O 12.40 Sportklub zaprasza do stolicy na potyczkę Asefy Estudiantes z Unicają Malaga, a wieczorem na spotkanie Blusens Monbus z Cają Laboral z Maciejem Lampem w składzie. 21. kolejka Ligi ACB na żywo tylko w Sportklubie!

W ubiegłym tygodniu w Vitorii osiem najlepszych drużyn w Hiszpanii stoczyło zaciętą walkę o Puchar Króla. Trofeum trafiło w ręce FC Barcelony Regal, która w finale pokonała drużynę Thomasa Kelatiego, Valencię Basket. Po przerwie na te rozgrywki najlepsi koszykarze znów wracają do walki o ligowe punkty. W niedzielę dwa „oczka” postara się zdobyć Asefa Estudiantes. Zajmująca ósme miejsce w tabeli drużyna z Madrytu zmierzy się na własnym parkiecie z dwunastą Unicają Malaga. Miejscowi mają na koncie dwie wygrane więcej niż ich rywale, a obie drużyny wciąż walczą o awans do fazy play-off. Ta z nich, która zwycięży w niedzielę, znacznie przybliży się do tego celu. W pierwszym meczu w bieżących rozgrywkach górą była Asefa Estudiantes, która wygrała w Maladze 85:74. Także w najbliższy weekend faworytami będą podopieczni Txusa Vidorrety. W czterech poprzednich kolejkach ponieśli oni tylko jedną porażkę, a we własnej hali wygrali m.in. 88:66 z Barceloną Regal.

Wieczorem zapraszamy na drugą niedzielną potyczkę w Lidze ACB: Blusens Monbus - Caja Laboral. Przyjezdni z Maciejem Lampem w składzie powinni pewnie sięgnąć w niej po dwa punkty. Koszykarze z Kraju Basków nie przegrali w lidze od połowy listopada, notując w tym czasie serię dwunastu kolejny zwycięstw. Tak dobre wyniki sprawiły, że są oni jedyną drużyną, która wciąż zagraża Realowi Madryt w walce o pierwsze miejsce na finiszu sezonu zasadniczego i przewagę własnego parkietu w fazie play-off. Duża w tym zasługa Macieja Lampego. Polak jest najlepiej zbierającym zawodnikiem drużyny (średnio 5,3 zbiórki na spotkanie) i jej drugim najlepszym strzelcem (zdobywa średnio 13,1 punktu na mecz). Czy w niedzielę znów odegra czołową rolę i przyczyni się do wyjazdowego zwycięstwa w Santiago de Composteli?