28.02 Kowalczyk w sztafecie w TVP2 i TVP Sport

dodano: 2013-02-26 12:12 | aktualizacja: 2013-02-26 12:51
autor: Janusz Sulisz | źródło: SPORT.TVP.PL

TVP2 TVP 2 Dwójka Sztafeta 4x5 kilometrów będzie kolejną konkurencją mistrzostw świata w Val di Fiemme, w której wystąpi Justyna Kowalczyk. Ma to być dla zawodniczki z Kasiny Wielkiej przetarcie przed sobotnim biegiem na 30 kilometrów stylem klasycznym. Kowalczyk w Val di Fiemme nie zdobyła jeszcze medalu. Trener Aleksander Wierietielny zdecydował, że jego podopieczna nie wystartuje we wtorkowym biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym, by lepiej przygotować się do ostatniej konkurencji mistrzostw.

We wtorek wystartują inne reprezentantki Polski, które walczyć będą o miejsce w sztafecie. Dotychczas zawodniczki prowadzone przez Ivana Hudaca spisywały się dobrze. W biegu łączonym 23. była Kornelia Marek, Agnieszka Szymańczak 28., a lokatę niżej uplasowała się Paulina Maciuszek. Z kolei w niedzielę Szymańczak i Sylwia Jaśkowiec zajęły 9. miejsce w sprincie drużynowym stylem dowolnym.

Jeśli w biegu rozstawnym zaprezentują się równie dobrze być może polska sztafeta poprawi wynik z MŚ w Oslo w 2011 roku, gdzie została sklasyfikowana na ósmej pozycji.

Plan transmisji na żywo:

wtorek, 26 lutego
12:20 Bieg na 10 km stylem dowolnym w TVP2 i TVP Sport (bez udziału Justyny Kowalczyk)