reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX 1: Polsat z nowymi kanałami w konkursie?

dodano: 2013-03-01 13:24 | aktualizacja: 2013-03-01 14:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl/satkurier.pl

logo polsat Telewizja Polsat wystartowała w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). (więcej tutaj) Nadawca zgłosił kanał filmowy i dla dzieci. Polsat oficjalnie nie poinformował, jakie stacje chce umieścić w DVB-T. Początkowo pojawiły się spekulacje, że będą to istniejące stacje - Polsat Film i Polsat JimJam. Według nieoficjalnych informacji serwisu wirtualnemedia.pl, Polsat zgłosił w konkursie dwa zupełnie nowe kanały.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, iż Polsat ma już dwa kanały w naziemnej telewizji cyfrowej: Polsat i Polsat Sport News (MUX 2). Ponadto dwa kanały ma spółka Polskie Media, której właścicielem, podobnie jak Polsatu, jest, wraz z partnerami i podmiotami zależnym, Zygmunt Solorz-Żak. Są to TV4 i TV6 (MUX 2). TV Odra, sieć lokalnych kanałów należących do Polskich Mediów, stara się natomiast o miejsce w NTC dla kanałów regionalnych. (więcej tutaj) Dodatkowo w MUX 1 dostępna jest stacja ATM Rozrywka TV, której nadawcą jest ATM Grupa S.A. Udziały w niej posiada Zygmunt Solorz-Żak. Należąca do niego telewizja Polsat jest producentem programu dla tej stacji. Ponadto Cyfrowy Polsat, przez spółkę Info-TV-FM, jest operatorem usługi TV Mobilna (MUX 4) w ramach NTC, w której oferowany jest płatny dostęp do kanałów telewizyjnych: Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat News, Polsat Film, Kino Polska, TVP Seriale, Comedy Central, Nickelodeon, i radiowych: Radio Roxy FM, AntyRadio, Moje Polskie Radio, Radio Złote Przeboje, Radio Bajka, Radio Eska Rock, Radio PIN, Radio Plus, Radio Zet, RMF FM, RMF MAXXX, Radio TOK FM.

Według wcześniejszych informacji, telewizja Polsat (więcej tutaj) deklarowała, że nie weźmie udziału w konkursie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...