reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koniec kanałów nPremium HD oraz Wojna i Pokój

dodano: 2013-03-03 12:18 | aktualizacja: 2013-03-03 13:43
autor: Łukasz Knapik/Janusz Sulisz | źródło: TVK-Net/TVK WSM/satkurier.pl

nPremium HD Operatorzy telewizji kablowych (m.in. TVK-Net i Telewizja Kablowa Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej) w wydanych komunikatach informują swoich abonentów, iż spółka ITI Neovision Sp. z o.o. poinformowała o zaprzestaniu nadawania kanałów nPremium HD, nPremium2 HD, nPremium3 HD oraz nPremium4 HD z dniem 5 kwietnia 2013 roku. Nadawanie zakończy wtedy również kanał Wojna i Pokój.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zakończenie nadawania przez te stacje jest konsekwencją powstania platformy nc+, powstałej w wyniku fuzji platform n i CYFRA+. Prawie pewnym od dawna wydawało się, że 4 kanały nPremium, które były w platformie n całkowicie znikną. Jest bardzo prawdopodobne, że zostaną zastąpione markowymi stacjami CANAL+ Premium, a za to otrzymają solidniejsze wsparcie w lepszej ofercie filmowej z oferty wszystkich wytwórni jakie będzie miała do dyspozycji nc+. Czas pokaże po oficjalnym starcie nc+.

Szkoda trochę kanału Wojna i Pokój, który i tak sztucznie utrzymano przy życiu w telewizji n, łącząc ostatnio z Sundance Channel HD. Wydaje się więcej jak pewne, że to było przygotowanie do całkowitego zastąpienia Wojny i Pokoju przez Sundance Channel HD, ale dopiero po oficjalnym starcie nc+.

Krótka historia stacji, które znikną 5.04.2013:

Kanały nPremium HD, nPremium2 HD, nPremium3 HD i nPremium4 HD rozpoczęły nadawanie w platformie n w grudniu 2011 roku. Powstały na bazie stacji nFilm HD i nFilm2 HD. W ofercie stacji znajdują się premierowe filmy, seriale, programy rozrywkowe i sportowe.

Kanał Wojna i Pokój rozpoczął nadawanie w 2006 roku. Na jego antenie prezentowane są filmy, dokumenty i bajki z Rosji i krajów byłego ZSRR. W 2012 roku uruchomiono uruchomiono wersję w wysokiej rozdzielczości (Wojna i Pokój HD), która dzieli czas antenowy z filmowym kanałem Sundance Channel HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

449 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

389 zł Więcej...
reklama