reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

8.04 Dwa filmy o katastrofie smoleńskiej w TVP1

dodano: 2013-03-11 15:43 | aktualizacja: 2013-03-11 15:45
autor: Anita Dąbek | źródło: TVP

TVP1 TVP 1 Jedynka Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prezesa zarządu Telewizji Polskiej, Juliusza Brauna, TVP1 zaplanowała na poniedziałek, 8 kwietnia 2013 roku emisję dwóch głośnych filmów dokumentalnych o katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku: „Katastrofa w przestworzach - śmierć prezydenta” i „Anatomia upadku”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Stało się to możliwe dzięki pomyślnie zakończonym rozmowom TVP z firmami mającymi prawa do dystrybucji tych dokumentów. Oba filmy pokazują dwa odmienne punkty widzenia, które funkcjonują w przestrzeni publicznej.

O godz. 20.20 rozpocznie się emisja filmu dokumentalnego „Katastrofa w przestworzach - śmierć prezydenta”. Obraz zrealizowany został na zlecenie National Geographic. Producenci filmu, Alex Bystram i Ed Sayer, oparli się na ustaleniach zawartych zarówno w raporcie rosyjskiego Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK), jak i w raporcie polskiej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (tzw. komisji Millera).

Następnie o godz. 21.30 pokazany zostanie dokument „Anatomia upadku", zrealizowany przez Anitę Gargas. Film, jak stwierdziła jego Autorka,  jest efektem śledztwa dziennikarskiego dotyczącego katastrofy smoleńskiej prowadzonego w Rosji, a także na terenie Polski. Producentem dokumentu jest Niezależne Wydawnictwo Polskie – wydawca „Gazety Polskiej”.

Po emisji dokumentów w specjalnym wydaniu programu Piotra Kraśki „Na pierwszym planie” zaplanowano dyskusję kompetentnych ekspertów i publicystów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...