reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat Broadband pomaga inżynierom

dodano: 2013-05-21 15:03 | aktualizacja: 2013-05-21 15:30
autor: Anita Dąbek | źródło: Eutelsat

eutelsat_logo_good.jpg Biznesowa usługa szerokopasmowego, satelitarnego dostępu do Internetu oferowana przez Eutelsat Broadband pomaga pracownikom firmy Ross-Shire Engineering pozostać w kontakcie ze światem podczas budowy stacji uzdatniania wody w wyludnionych regionach Szkocji dla organizacji Scottish Water Solutions II.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Inżynierowie zatrudnieni przy tej inwestycji korzystają z łączności satelitarnej zapewnianej przez Eutelsat Broadband do wysyłania poczty i uzyskiwania dostępu do systemów w siedzibie firmy, a także do wykonywania połączeń telefonicznych w technologii VoIP.

Jak dotąd zainstalowano sprzęt niezbędny do korzystania z usługi w 5 lokalizacjach — w tym na wysuniętych 200 km od północnego wybrzeża Wielkiej Brytanii Szetlandach oraz w nisko zaludnionych regionach zachodniego wybrzeża Szkocji. Usługa zapewnia stały dostęp do Internetu z szybkością 20 Mb/s w przypadku pobierania danych oraz 6 Mb/s w przypadku wysyłania danych, bez potrzeby korzystania z dodatkowej linii telefonicznej. W skład zestawu niezbędnego do używania usługi wchodzi niewielka antena satelitarna oraz modem lub ruter Wi-Fi, za pomocą którego podłączane są komputery.

Firma Ross-Shire Engineering zwróciła się do Eutelsatu z prośbą o pomoc, gdy okazało się, że w niektórych najbardziej oddalonych od cywilizacji budowanych obiektach Scottish Water Solution II inżynierowie mają poważny problem z uzyskaniem połączenia komórkowego 3G w celu wykonywania połączeń lub przesyłania danych.

Firma Internet Anywhere poleciła nam skorzystanie z tego właśnie rozwiązania i zainstalowała system na miejscu. Zaczęło działać od razu, bez najmniejszych problemów — powiedział George Phimister, kierownik projektu w firmie Ross-Shire Engineering. — Obecnie korzystamy z tej usługi w kilku lokalizacjach, nawet tych mniej wyludnionych, ze względu na niesamowicie prostą i szybką instalację. W przypadku dostawców tradycyjnych usług szerokopasmowych musieliśmy czekać na dostęp do Internetu całe dnie, a czasem nawet tygodnie! Obecnie wystarczy zadzwonić, aby przyjechał instalator i w około godzinę wszystko zainstalował i skonfigurował.

Na każdym placu budowy stacji uzdatniania wody przebywa średnio około 10 pracowników. Wszyscy łączą się z systemem Eutelsatu za pomocą bezprzewodowego routera, a następnie nawiązują połączenie z systemem firmowym za pośrednictwem połączenia VPN, lub prowadzą rozmowy z wykorzystaniem technologii VoIP.

Usługa firmy Eutelsat jest idealnym rozwiązaniem dla osób pracujących lub mieszkających na wyludnionych terenach, które mają problem z uzyskaniem tradycyjnego łącza szerokopasmowego — powiedział John Fitzgerald, dyrektor zarządzający w firmie Internet Anywhere. — Mamy do czynienia z dość dużym zainteresowaniem tą ofertą na terenie Szkocji ze strony służby opieki zdrowotnej, służb ratunkowych oraz przedsiębiorstw inżynieryjno-budowlanych. Zgłaszają się do nas jednak także klienci indywidualni zamieszkujący liczne małe wysepki oraz różne nisko zaludnione rejony kraju.

Usługa wykorzystuje satelitę KA-SAT, którego operatorem jest Eutelsat. Oferta ta zapoczątkowała w roku 2011 nową epokę usług satelitarnych dla konsumentów, przedsiębiorstw i nadawców — w przystępnej cenie. Wspomniany satelita jest głównym elementem nowoczesnej infrastruktury komunikacyjnej o łącznej wartości 350 milionów EUR, w skład której wchodzą również zaawansowana sieć naziemna złożona z ośmiu głównych bram satelitarnych rozmieszczonych w całej Europie, połączonych z Internetem za pomocą światłowodowego pierścienia szkieletowego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...