reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zmiany w MUX I i MUX III DVB-T od 1.09

dodano: 2013-08-31 17:05 | aktualizacja: 2013-08-31 19:37
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: TVP

TVP Regionalna - oficjalne Telewizja Polska informuje o planowanych zmianach w emisji kanałów w MUX I i MUX III DVB-T. Modyfikacje będą wprowadzone w życie już 1 września. Jest to związane z uruchomieniem przekazu kanału TVP Regionalna i tym samym odłączenia się ośrodków regionalnych TVP od kanału TVP INFO, który będzie od 1 września samodzielnym całodobowym kanałem informacyjnym.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Poniżej pełna treść komunikatu TVP

Od 1 września czekają nas zmiany techniczne w sieci nadawczej. Modyfikacji ulegną nadawane w naziemnych multipleksach cyfrowych specjalne identyfikatory, dzięki którym nadajniki rozpoznają poszczególne programy. W niektórych telewizorach lub przystawkach (set-top-boksach) może to spowodować wyświetlaniem niepełnej listy dostępnych programów.

Jest na to proste rozwiązanie – wystarczy uruchomić funkcję wyszukiwania programów w swoim odbiorniku DVB-T. Najczęściej jest ona dostępna w menu „ustawienia” i może również występować pod nazwami „skanowanie” lub „strojenie”. W większości odbiorników operacja ta wymaga dodatkowego potwierdzenia i po jej uruchomieniu może potrwać kilka minut.

Jeżeli przy uruchamianiu wyszukiwania programów pojawi się pytanie, czy ma się to odbywać automatycznie, czy ręcznie, radzimy skorzystać z opcji automatycznej, ręczną pozostawiając dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Należy pamiętać, że całą operację wykonujemy już po zmianach w sieci nadawczej, a więc dopiero 1 września.

Dla zainteresowanych podajemy, na których multipleksach naziemnych będą dostępne programy TVP:
- MUX-1: TVP1 HD, TVP2 SD oraz TVP Info,
- MUX-3: programy regionalne TVP (TVP Regionalna), TVP1 SD, TVP2 HD, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka oraz TVP Polonia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

319 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...