reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Usługa Tooway firmy Eutelsat dla „Biegu Granią Tatr”

dodano: 2013-09-11 12:53 | aktualizacja: 2013-09-12 12:38
autor: Anita Dąbek | źródło: Eutelsat

Tooway Usługa Tooway firmy Eutelsat zapewniła wyjątkowe wrażenia na żywo kibicom z niezwykłego biegu, który po raz pierwszy odbył się w polskich Tatrach. „Bieg Granią Tatr” o dystansie 70 kilometrów i przewyższeniem (sumą podbiegów) ponad 5 tys. metrów wystawił na próbę ponad dwustu śmiałków z całej Polski. Impreza odbyła się w miejscu, w którym nie było dostępu do Internetu. Jednak dzięki satelitarnej usłudze Tooway, była relacjonowana na żywo.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzięki satelicie KA-SAT firmy Eutelsat nie ma w tej chwili miejsca w Europie, gdzie organizacja jakichkolwiek zawodów czy imprezy byłaby zagrożona, poprzez brak łączności. Nawet w najbardziej ekstremalnych lokalizacjach bardzo łatwo i szybko można połączyć się ze siecią internetową dzięki usłudze Tooway, o czym przekonali się organizatorzy „Biegu Granią Tatr”.

- Usługa Tooway została wykorzystana przy Schronisku na Hali Ornak. Jest to miejsce oddalone o ponad 5 kilometrów od wylotu Doliny Kościeliskiej, u samego podnóża tatrzańskich szczytów, gdzie właściwie nie ma zasięgu telefonii komórkowej - powiedziała Monika Strojny z biura BGT. - Dzięki usłudze Tooway mieliśmy możliwość relacjonowania pomiaru czasu na żywo w Internecie, dzięki czemu kibice, mieli dostęp do aktualnych wyników wszystkich zawodników.

Usługa Tooway jest dostępna w każdym miejscu w Polsce, zarówno dla firm, jednostek samorządowych jak i osób prywatnych. Wykorzystuje niezawodną technologię satelitarną i świetnie sprawdza się w miejscach, gdzie inne możliwości odbioru Internetu zawodzą. Potwierdza to również Monika Strojny: - Nie było żadnych zakłóceń ani przerw, system spełnił swoją rolę w 100%. - Usługa zapewnia stały dostęp do Internetu z szybkością 20 Mb/s w przypadku pobierania danych oraz 6 Mb/s w przypadku wysyłania, bez potrzeby korzystania z dodatkowej infrastruktury naziemnej.

W skład zestawu do odbioru Internetu wchodzi niewielka antena satelitarna oraz modem do którego podłączany jest komputer.
Usługa Tooway realizowana jest przez satelitę KA-SAT, którego właścicielem jest Eutelsat, wiodący operator satelitarny w Europie. Dostępny od 2011 roku system zapewnia niezawodne satelitarne usługi szerokopasmowe dla konsumentów, przedsiębiorstw i nadawców w wyjątkowo przystępnej cenie. Satelita KA-SAT jest głównym elementem nowoczesnej infrastruktury komunikacyjnej, w skład której wchodzi również zaawansowana sieć naziemna połączona światłowodem z siecią szkieletową Internetu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...