reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Stopklatka TV wystartuje w lutym 2014

dodano: 2013-11-22 10:59 | aktualizacja: 2013-11-22 12:42
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Wirtualnemedia.pl

Stopklatka Wawrzyniec Brach, dyrektor programowy nowego kanału Stopklatka TV, udzielił wywiadu dla Wirtualnemedia.pl, w którym informuje o terminie startu i ofercie programowej tego kanału, zespole, który go będzie tworzył, jak również innowacyjnych rozwiązaniach, jakie zaoferuje nowy kanał. Stopklatka TV znajdzie się w pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej najpóźniej 28 kwietnia 2014 roku, kiedy TVP wyłączy z tego MUX-u kanały TVP1 HD, TVP2 i TVP INFO, a także w platformach satelitarnych i sieciach kablowych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Stopklatka TV jest tworzona przez Kino Polska TV, nadawcę kodowanych kanałów filmowych (m.in. Kino Polska) i właściciela portalu Stopklatka.pl, oraz przez Agorę, wydawcę m.in. „Gazety Wyborczej” i portalu Gazeta.pl, która ma mieć co najmniej 41 proc. udziałów w tej stacji.

Jak powiedział dla Wirtualnemedia.pl Wawrzyniec Brach, Stopklatka TV będzie dostępna w sieciach kablowych i platformach satelitarnych prawdopodobnie od końca lutego 2014 roku, natomiast w MUX 1 DVB-T najpóźniej 28 kwietnia 2014 roku. - Czekamy na decyzję TVP w sprawie ewentualnego wcześniejszego zwolnienia miejsca na multipleksie pierwszym - powiedział Brach. - Robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby skrócić do minimum czas oczekiwania widzów na Stopklatkę TV i mam nadzieję, że się to uda - dodał.

W ofercie Stopklatka TV mają znaleźć się zarówno głośne hity filmowe, jak i produkcje niszowe. Zdaniem Bracha, obecnie w DVB-T trudno jest o godz. 20 obejrzeć dobry film, gdyż emitowane są głównie programy rozrywkowe. - My chcemy dać widzowi alternatywę w postaci dobrego filmu - podkreśla Brach. W ofercie programowej Stopklatka TV ma nie zabraknąć programów edukacyjnych i publicystycznych, a w nich spotkania z twórcami, filmowe aktualności i historia kina. - Wszystkie treści będą na antenie podawane w przystępny sposób, nowoczesnym językiem telewizji - dodał Brach.

Stopklatka TV zamierza wykorzystywać rozwiązania telewizji hybrydowej (HbbTV). - Chcemy zbudować interaktywną platformę, która będzie dostosowana do zachowań współczesnego odbiorcy, często w trakcie oglądania telewizji korzystającego też np. z tabletu czy laptopa - powiedział Brach.

Nadawca liczy, że w początkowej fazie projektu Stopklatka TV będzie mieć udział w rynku wynoszący 1-2 proc., a w kolejnych etapach chce dojść do 3-4 proc. udziału.

Jak powiedział Brach, zespół Stopklatki TV wciąż się tworzy. - Na razie sercem tej ekipy są ludzie, którzy żyją i oddychają kinem; pasjonaci, którzy swoją miłością do filmów chcą i potrafią dzielić się z innymi - zaznaczył Brach. Zespół będą tworzyły między innymi osoby z redakcji portalu Stopklatka.pl i redaktorzy Telewizji Kino Polska.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...