reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Przerwany koncert TV Republika na Ukrainie [wideo]

dodano: 2014-01-20 01:17 | aktualizacja: 2014-01-22 21:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: TV Republika/satkurier.pl

TV Republika Telewizja Republika 19 stycznia 2014 roku w Kijowie, stolicy Ukrainy, zaplanowano koncert pod hasłem „Polska za wolną Ukrainą”, organizowany przez polską TV Republika. Wystąpić mieli m.in.: Kasia Kowalska, Dariusz Malejonek, Paweł Kukiz i KGBand. Rozpoczął się on po godzinie 18:00. Do zgromadzonych na kijowskim Majdanie przemówił Bronisław Wildstein, redaktor naczelny TV Republika. - Przyjechaliśmy z muzyką, to jest język zrozumiały dla wszystkich - powiedział do demonstrantów .- My doskonale Was rozumiemy. Wiemy, że może w tej chwili niespecjalnie myślicie o muzyce. Myśmy przeżywali to samo dwadzieścia klika lat temu - dodał.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Następnie rozpoczął się koncert. W tle było słychać zamieszki - kilkaset metrów od sceny dochodziło do starć opozycji z milicją. Użyto gazu łzawiącego i granatów hukowych. Po występie dwóch zespołów - KGBand i Kozak System, koncert przerwano. Po około dwóch godzinach od czasu przyspieszonego zakończenia koncertu, na scenie przemówił Paweł Kukiz i zaśpiewał Dariusz Malejonek.

Całość wydarzeń, z małymi problemami technicznymi, transmitowana była na antenie TV Republika (TV Republika HD) - dzięki ukraińskiej stacji Espreso TV (Ecnpeco TV) pokazywano zarówno koncert jak i zamieszki. Były także łączenia na żywo z Bartłomiejem Maślankiewiczem, reporterem polskiej telewizji.

Równolegle do zaplanowanego koncertu w Kijowie, odbywało się spotkanie w warszawskim klubie Hybrydy, które prowadzili Katarzyna Gójska-Hejke i Tomasz Sakiewicz. Przez zamieszki na Ukrainie także ta część tego międzynarodowego wydarzenia zmieniała się z minuty na minutę. Po występach muzyków zaproszeni działacze opozycyjni m.in. z Białorusi i Czeczeni, wygłosili słowa poparcia dla Ukraińców, a aktor Jerzy Zelnik odczytał wiersz Zbigniewa Herberta „Przesłanie Pana Cogito”. Transmisje z klubu Hybrydy również można było oglądać w TV Republika.

W studiu TV Republika gospodarzem był Piotr Barełkowski, prezes Telewizji Niezależnej S.A., która jest nadawcą stacji. Wraz z gośćmi, m.in. Krzysztofem Skowrońskim, szefem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP), komentował bieżące wydarzenia - zamieszki i przerwanie koncertu. Specjalne pasmo dotyczące wydarzeń na Ukrainie prowadziła potem Katarzyna Gójska-Hejke.

Przypomnijmy, iż napięta sytuacja na Ukrainie trwa już od kilku tygodni (więcej tutaj). Na razie nie wiadomo, kiedy i jak to się wszystko zakończy.

Materiały wideo TV Republika z koncertu:

Przemówienie Bronisława Wildsteina przed koncertem:Występ KGBand:Bronisław Wildstein po przerwanym koncercie:


Więcej materiałów wideo z koncertu można zobaczyć na stronie:
http://www.youtube.com/watch?v=ILhZn8uiwe8&list=PLxTR9_lgdMyhlwqFTKTMriaIRCF_g6Qfj


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...
reklama