reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Przerwany koncert TV Republika na Ukrainie [wideo]

dodano: 2014-01-20 01:17 | aktualizacja: 2014-01-22 21:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: TV Republika/satkurier.pl

TV Republika Telewizja Republika 19 stycznia 2014 roku w Kijowie, stolicy Ukrainy, zaplanowano koncert pod hasłem „Polska za wolną Ukrainą”, organizowany przez polską TV Republika. Wystąpić mieli m.in.: Kasia Kowalska, Dariusz Malejonek, Paweł Kukiz i KGBand. Rozpoczął się on po godzinie 18:00. Do zgromadzonych na kijowskim Majdanie przemówił Bronisław Wildstein, redaktor naczelny TV Republika. - Przyjechaliśmy z muzyką, to jest język zrozumiały dla wszystkich - powiedział do demonstrantów .- My doskonale Was rozumiemy. Wiemy, że może w tej chwili niespecjalnie myślicie o muzyce. Myśmy przeżywali to samo dwadzieścia klika lat temu - dodał.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Następnie rozpoczął się koncert. W tle było słychać zamieszki - kilkaset metrów od sceny dochodziło do starć opozycji z milicją. Użyto gazu łzawiącego i granatów hukowych. Po występie dwóch zespołów - KGBand i Kozak System, koncert przerwano. Po około dwóch godzinach od czasu przyspieszonego zakończenia koncertu, na scenie przemówił Paweł Kukiz i zaśpiewał Dariusz Malejonek.

Całość wydarzeń, z małymi problemami technicznymi, transmitowana była na antenie TV Republika (TV Republika HD) - dzięki ukraińskiej stacji Espreso TV (Ecnpeco TV) pokazywano zarówno koncert jak i zamieszki. Były także łączenia na żywo z Bartłomiejem Maślankiewiczem, reporterem polskiej telewizji.

Równolegle do zaplanowanego koncertu w Kijowie, odbywało się spotkanie w warszawskim klubie Hybrydy, które prowadzili Katarzyna Gójska-Hejke i Tomasz Sakiewicz. Przez zamieszki na Ukrainie także ta część tego międzynarodowego wydarzenia zmieniała się z minuty na minutę. Po występach muzyków zaproszeni działacze opozycyjni m.in. z Białorusi i Czeczeni, wygłosili słowa poparcia dla Ukraińców, a aktor Jerzy Zelnik odczytał wiersz Zbigniewa Herberta „Przesłanie Pana Cogito”. Transmisje z klubu Hybrydy również można było oglądać w TV Republika.

W studiu TV Republika gospodarzem był Piotr Barełkowski, prezes Telewizji Niezależnej S.A., która jest nadawcą stacji. Wraz z gośćmi, m.in. Krzysztofem Skowrońskim, szefem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP), komentował bieżące wydarzenia - zamieszki i przerwanie koncertu. Specjalne pasmo dotyczące wydarzeń na Ukrainie prowadziła potem Katarzyna Gójska-Hejke.

Przypomnijmy, iż napięta sytuacja na Ukrainie trwa już od kilku tygodni (więcej tutaj). Na razie nie wiadomo, kiedy i jak to się wszystko zakończy.

Materiały wideo TV Republika z koncertu:

Przemówienie Bronisława Wildsteina przed koncertem:Występ KGBand:Bronisław Wildstein po przerwanym koncercie:


Więcej materiałów wideo z koncertu można zobaczyć na stronie:
http://www.youtube.com/watch?v=ILhZn8uiwe8&list=PLxTR9_lgdMyhlwqFTKTMriaIRCF_g6Qfj


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw uszczelniający dach z korkiem - ceglasty

Zestaw uszczelniający masztu z nakładką uszczelniająca poszycie dachu, nakładką uszczelniającą...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...
reklama